پست غرامت خسارات مشتریان را می پردازد

پست غرامت خسارات مشتریان را می پردازد

سئو مئو: مدیرکل دفتر مدیریت کیفیت و ارتباط با مشتریان شرکت ملی پست با اعلان اینکه مرسولات پستی بواسطه ماهیت انتقال محور، لطمه پذیر هستند، اظهار داشت که این شرکت تلاش می کند مشتریان حداقل لطمه را از پروسه انتقال مرسولات پستی ببینند، اما درصورت بروز هرگونه خسارت، امکان پرداخت غرامت به آنها وجود دارد.
به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، در ایام گذشته، ویدیویی از یکی از شرکت های خصوصی حمل و نقل پستی خبرساز شد که نشان می داد کارکنان این شرکت، بسته ها و مرسولات را بدون توجه به محتوا و احتمال ایجاد لطمه دیدگی در این بسته ها، پرتاب می کردند و گویی این اقدام را بصورت یک بازی و شوخی در نظر گرفته بودند، هرچند گسترش این ویدیو در رسانه های اجتماعی، شرکت مذکور را به عذرخواهی از مشتریان واداشت. روز گذشته باردیگر ویدیوی مشابهی از نحوه جابه جایی مرسولات و این دفعه توسط شرکت ملی پست منتشر گردید که بار دیگر حساسیت ها را نسبت به بی توجهی به امانات پستی برانگیخت.
در این جهت محمد اخلاقی- مدیرکل دفتر مدیریت کیفیت و ارتباط با مشتریان شرکت ملی پست- در گفت و گو با ایسنا درباره ی این ویدیو توضیح داد: این ویدیو مربوط به چندین ماه قبل است و همان زمان هم پیگیری های لازم انجام شده و به افراد خاطی تذکر دادیم و با کسانی که اهمال نموده بودند، برخورد کردیم، همین طور هم اکنون آموزش های لازم در اقصی نقاط کشور به کارکنان داده شده است. در عین حال اگر مشتری در این حین متحمل ضرر و زیانی شده بود، جبران خسارت انجام شده است. اما این که پس از چندین ماه این ویدیو در رسانه ها بازنشر شده، جای سوال است.
وی اظهار نمود: موضوعات این چنینی که با مشتری ارتباط دارد، بمراتب در رسانه های اجتماعی منتشر می شود و به اطلاع شرکت پست هم می رسد و بدین جهت پیگیری های لازم به انجام می رسد و تمام تلاش ما این است که هموطنان ما متحمل ضرر نشوند. بنا بر این ما در یک سال گذشته، بحث هوشمندسازی را در دستور کار قرار دادیم و فرآیندهای نقل و انتقال، پردازش و به زودی مرحله توزیع ما بصورت هوشمند به انجام می رسد تا پروسه انتقال و پردازش با حداقل وابستگی به نیروی انسانی و با حداکثر کیفیت صورت گیرد.
مدیرکل دفتر مدیریت کیفیت و ارتباط با مشتریان شرکت ملی پست افزود: به عنوان نمونه اواخر سال قبل بود که بزرگ ترین مرکز سورتینگ کشور توسط شرکت ملی پست با بومی سازی فناوری سورتینگ توسط شرکت های دانش بنیان داخلی پیاده سازی شد و فازهای عملیاتی آن اوایل امسال نهایی شد و هم اکنون با ظرفیت کامل مورد بهره برداری قرار گرفته و سبب شده که در پروسه پردازش هم سرعت ما افزایش پیدا کند و هم خطاهای نیروی انسانی کاهش پیدا کند و سیستم های انتقال مختلفی است که در مجموعه شرکت ملی پست قرار گرفته و بحث هوشمندسازی توزیع هم در دستور کار است تا حداقل مشکلات برای مشتریان ما ایجاد شود.
اخلاقی بیان کرد: در چرخه عملیات لجستیک و حمل و نقل، نه فقط در شرکت ملی پست یا در ایران، بلکه در شرکت های اقصی نقاط دنیا، به سبب ماهیت صنعت که نیرومحور است و جابه جایی کالا را می طلبد و بواسطه ابزارهای متنوع انتقال، پذیرفته شده که قسمتی از این مرسولات گرفتار خطا می شود و بنا بر این است که مکانیزم های جبران خسارت در کل دنیا وجود دارد. گاهی حتی قسمتی از مرسولاتی که ما به خارج از کشور ارسال می نماییم، گرفتار لطمه می شود و حتی این اتفاق در کشورهای توسعه یافته و پیشرفته هم رخ می دهد و در طول ماه تعداد زیادی مرسوله که باید غرامتش دریافت می شود، وجود دارد.
وی با اعلان اینکه این لطمه ها را نمی توان به صفر رساند، اضافه کرد: اما تلاش ما این است که این لطمه ها به حداقل برسد. سازوکار رسیدن به این هدف هم استفاده از تکنولوژی های نوین در حمل و نقل و جابه جایی مرسولات است. اما هرگاه به مرسوله ای صدمه ای وارد شود، ما آمادگی داریم که جبران خسارت نماییم، کمااینکه این مساله یک رویه مصوب است و در شرکت ملی پست هم پیاده سازی می شود.