رئیس رگولاتوری خبر داد؛ آغاز اجرای طرح توسعه فیبرنوری در ۸ شهر دیگر

رئیس رگولاتوری خبر داد؛ آغاز اجرای طرح توسعه فیبرنوری در ۸ شهر دیگر

سئو مئو: رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی از ابلاغ تعهد پوشش هشت شهر جدید به اپراتورهای متعهد برای اجرای پروژه دسترسی مبتنی بر فیبرنوری آگاهی داد.
به گزارش سئو مئو به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، صادق عباسی شاهکوه با اشاره به تبادل تفاهم نامه میان رگولاتوری و هشت اپراتور همزمان با روز جهانی ارتباطات، در اردیبهشت سال جاری اظهار داشت: این تفاهم نامه ها در امتداد تقسیم کار اجرای پروژه توسعه دسترسی مبتنی بر فیبرنوری در کشور امضا شده اند و بر طبق ابلاغیه جدید رگولاتوری مبتنی بر این تفاهم نامه ها، اپراتورهای رایتل در فردیس، شاتل در ساوه، آسیاتک در رامسر، فناپ تلکام در بندر امام خمینی، صبانت در بابل، گسترش ارتباطات مبنا در قرچک، های وب در گرگان و پیشگامان در بندر چارک تعهد دارند برای ایجاد و توسعه فیبرنوری اقدام نمایند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار نمود: در نخستین گام از اجرای این تفاهم نامه، پوشش فیبر نوری در شهرهای قزوین، کرمانشاه، رشت، بوشهر، سمنان، قرچک، شهر قدس، ایلام و یزد به اپراتورهای متعهد ابلاغ گردیده بود. رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از ابلاغ تعهد پوشش هشت شهر جدید به اپراتورهای متعهد برای اجرای پروژه دسترسی مبتنی بر فیبرنوری آگاهی داد.

منبع: