با حضور روسای قوا؛ اولین جلسه شورایعالی فضای مجازی در سال ۱۴۰۱ فردا

با حضور روسای قوا؛ اولین جلسه شورایعالی فضای مجازی در سال ۱۴۰۱ فردا

به گزارش سئو مئو اولین جلسه شورایعالی فضای مجازی در سال ۱۴۰۱، بعدازظهر فردا سه شنبه ۳۰ فروردین ماه با حضور رئیس جمهور برگزار می گردد.

به گزارش سئو مئو به نقل از مهر، اولین جلسه شورایعالی فضای مجازی در سال ۱۴۰۱، فردا بعدازظهر به ریاست ابراهیم رئیسی و با حضور رؤسای سایر قوا، اعضای حقیقی و حقوقی و دبیر این شورا برگزار می گردد.
به نظر می رسد با عنایت به آخرین اظهارات ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورایعالی فضای مجازی در خصوص ارجاع طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی به این شورا، جلسه روز سه شنبه به مبحث بررسی این طرح اختصاص پیدا کند.
این در حالی است که در آخرین جلسه شورایعالی فضای مجازی در سال ۱۴۰۰ که ۲۵ اسفندماه برگزار شد، اعضای شورایعالی فضای مجازی طرح صیانت را که در مجلس شورای اسلامی مطرح بود، به بحث گذاشتند و بر این مورد تاکید کردند که چون وظیفه قانون گذاری به عهده مجلس است، بهتر است این طرح هم در مجلس به سرانجام برسد.
با این حال اما دو روز پیش ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورایعالی فضای مجازی در گفتگویی اعلام نمود که «محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در نامه ای به رئیس شورایعالی فضای مجازی درخواست کرده که دولت و شورایعالی فضای مجازی سیاست های کلان در ارتباط با فضای مجازی را مشخص کنند. بر این اساس در اولین جلسه پیش روی شورایعالی فضای مجازی، درخواست مربوطه بررسی خواهد شد. پس از بررسی سیاست های کلان، طرح صیانت به مجلس بازگردانده می شود و سرانجام مجلس تصمیم خواهد گرفت که سیاست ها را به چه نحوی اجرا نماید.»
همچنین شورایعالی فضای مجازی در آخرین جلسه سال ۱۴۰۰، بررسی وضعیت فضای مجازی کشور را هم در دستور کار قرار داد و روند پیشرفت ایجاد شبکه ملی اطلاعات را پیگیری کرد؛ در این راستا مقرر شد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارش اقدامات سایر دستگاه ها را در جهت تحقق شبکه ملی اطلاعات به اولین جلسه شورایعالی فضای مجازی در سال ۱۴۰۱ ارائه نماید.
در همین حال مقرر شد شرح وظایف کمیسیون های عالی تنظیم مقررات شورایعالی فضای مجازی هم آماده و به جلسه آینده این شورا عرضه شود.

منبع: