حالت تاریک تر برای صرفه جویی باتری در گوشی چیست؟

حالت تاریک تر برای صرفه جویی باتری در گوشی چیست؟

گوگل در حال آزمایش یک حالت تاریک تر برای برنامه جست وجوست که می تواند برای دستگاه هایی که به دنبال صرفه جویی در مصرف باتری هستند، یا افرادی که ترجیح می دهند بیشتر از حالت تاریک استفاده کنند،  جذاب باشد.
به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، به نقل از ورج، گوگل درحال آزمایش یک حالت تاریک تر برای برنامه جست وجو در گوشیهای اندروید است. این سایه جدید هنوز مشابه چیزی نیست که ماه گذشته در تست گوگل در مورد حالت تاریک مایل به سیاه (pitch-black) روی دسک تاپ ارائه شد. در عوض، رنگی که در اپلیکیشن موبایل مشاهده می شود، تیره تر از خاکستری تیره معمولی است، اما همچنان روشن تر از سیاه کمرنگ تر است.
حالت تاریک جدید در اپلیکیشن موبایل گوگل می تواند برای دستگاه هایی با نمایشگرهای OLED که به دنبال صرفه جویی در مصرف باتری هستند، جذاب تر باشد یا افرادی که ترجیح می دهند بیشتر از حالت تاریک استفاده کنند. اندروید پلیس اظهار داشت که حالت تاریک جدید، در آخرین نسخه بتای ۱۳.۸ گوگل در فروشگاه گوگل پلی موجود است.
پس از آن که گوگل در سال قبل میلادی تایید نمود که حالت تاریک را روی دسک تاپ آزمایش می کند، این شرکت عرضه گسترده حالت تاریک را برای جستجوی گوگل در ماه فوریه برای کاربران دسک تاپ خود تایید نمود. بااینکه می توانید به زودی به رنگ های جدید برنامه هم دسترسی داشته باشید، انتشار گسترده تر این برنامه ها ممکنست ماه ها طول بکشد تا بطور رسمی در دسترس افراد بیشتری قرار گیرد.