تقی پور در جمع خبرنگاران: کاهش سرعت اینستاگرام هیچ ارتباطی به طرح صیانت ندارد

تقی پور در جمع خبرنگاران: کاهش سرعت اینستاگرام هیچ ارتباطی به طرح صیانت ندارد

به گزارش سئو مئو رئیس کمیسیون مشترک طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی با اشاره به اینکه فضای تخریبی ایجاد شده، صرفاً برای امروز نیست و خیلی از حرف های ما تابحال تقطیع، تحریف و تخریب شده است، اظهار داشت: ربط دادن کاهش سرعت اینستاگرام به طرح شبیه به شوخی است.
به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، رضا تقی پور در حاشیه جلسه علنی عصر امروز (سه شنبه ۳ اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به تصویب کلیات طرح نظام تنظیم مقررات فضای مجازی عنوان کرد: بررسی این طرح در مجلس شورای اسلامی دارای شفافیت بی سابقه ای بوده است.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص این که در فضای مجازی بحثی مطرح گردیده است که طرح مذکور با هدف مسدود سازی و فیلتر شدن شبکه های اجتماعی چون اینستاگرام است، اظهار داشت: این فضایی که مطرح می کنید، صرفاً برای امروز نیست و خیلی از حرف های ما تابحال تقطیع، تحریف و تخریب شده است. کتاب جنگ رسانه های اجتماعی بوسیله ی یک آمریکایی نوشته شده است و اگر به این کتاب رجوع کنید، می بینید که تمام آن تاکتیک ها در کشور ما پیاده می شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که در جنگ نرم هدف دشمنان تغییر رفتار مدیران است و هم اکنون هم می خواهند با دیکتاتوری رسانه ای خود کاری کنند که مسؤلان و مدیران ما در تصمیمات خود تغییر ایجاد کنند.
تقی پور اظهار داشت: رسانه نباید به ما تحمیل کند که چه تصمیمی را اتخاذ نماییم. البته ما معتقدیم که حتما باید با مردم و رسانه ها تعامل و ارتباط داشته باشیم اما به هیچ وجه قبول نداریم که چند مافیای رسانه ای دست به کار شوند و تصمیمات ما را تغییر دهند.
رئیس کمیسیون مشترک طرح نظام تنظیم مقررات فضای مجازی خاطرنشان کرد: کاهش سرعت اینستاگرام هیچ ارتباطی به این طرح ندارد. کسانی که این ادعا را مطرح می کنند، حرفشان بیشتر شبیه شوخی و مزاح است چون که هنوز این طرح در مرحله بررسی است و چگونه پیش از تصویب، امکان اجرایی شدن آن وجود دارد؟
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: سکوهای غول خارجی و آمریکایی اگر می خواهند فعالیت کنند، باید چارچوب، قوانین و ارزش های ما را بپذیرند. حتی کشورهای اروپایی هم این مورد را دنبال می کنند بگونه ای که مدیرعامل فیس بوک هفته پیش اعلام نمود که امکان دارد فعالیتهای خودش را در اتحادیه اروپا محدود کند چون که چارچوب های آنان را قبول نداشت.
وی بیان نمود: یکی از انتقادات به طرح نظام تنظیم مقررات فضای مجازی آن است که چرا ما برای فیلتر کردن مانع گذاشتیم و هیچ جا نگفتیم که فیلتر و مسدود سازی فضای مجازی اتفاق بیفتد. این بحث فقط در ارتباط با اینستاگرام نیست بلکه شامل همه شبکه های اجتماعی است.
تقی پور اظهار داشت: هدف ما از بررسی طرح مذکور آن است که تبعیض بین پلت فرم های مجازی داخلی و خارجی از بین برود و همان گونه که پلت فرم های داخلی باید یک سری چارچوب را رعایت نمایند، پلت فرم های مجازی خارجی هم باید قوانین و ارزش های جمهوری اسلامی ایران را رعایت نکنند و دنیا آنقدر تنگ و تاریک نشده است که اگر چند سکوی خارجی چارچوب های ما را قبول نکنند، ما گرفتار مشکل شویم و یا آنکه بخواهیم به آنان التماس نماییم.

منبع: