در سایبر ماندی رخ داد؛ کندشدن خرید آنلاین در خرده فروشی های آمریکا

در سایبر ماندی رخ داد؛ کندشدن خرید آنلاین در خرده فروشی های آمریکا

میزان فروش در خرده فروشی های آنلاین آمریکا در دوشنبه مجازی کند شده که علت این امر کاهش تخفیف های عرضه شده به دلیل اختلال در زنجیره تأمین کالاست.

به گزارش سئو مئو به نقل از رویترز، دوشنبه مجازی یا سایبرماندی یک روز پر از تخفیف برای کالاهای فروشگاه اینترنتی است که خرده فروشان آنلاین در جهت فروش بیشتر و انبارگردانی همانند روز جمعه سیاه بر روی کالاهای خود تخفیف قرار می دهند و مردم می توانند به سادگی با دسترسی به اینترنت کالای مورد نیاز خویش را در این روز تهیه کنند.
دوشنبه مجازی از سال ۲۰۰۵ در فروشگاه های اینترنتی آمریکا همه گیر شد و سال جاری کم فروغ تر از سالهای قبل بوده است. خرده فروشان آنلاین با اطلاع از شرایط بحرانی موجود برای حفظ حاشیه سود خود در مقابل افزایش هزینه های زنجیره تأمین و هم مدیریت بهتر موجودی هایشان در بحبوحه کمبود گسترده محصولات در آستانه فصل خرید کریسمس، تلاش دارند قیمت تمام شده کالاهای خریداری شده توسط خویش را هم تا حد امکان کاهش دهند که این هم به اختلال در بازار خرده فروشی آنلاین افزوده است.
بررسی های ادوب آنالیتیکس نشان می دهد، اقدامات این چنینی سبب شده تا صرف هزینه برای خرید آنلاین در جمعه سیاه در آمریکا برای نخستین بار نسبت به سال قبل کاهش پیدا کند.
این شرکت برآورد کرده که صرف هزینه خرید در دوشنبه مجازی به ۱۰.۴ تا ۱۱.۱ میلیارد دلار برسد و حضور در این بازار از ۷ تا ۱۱ شب به ۲.۵ میلیارد دلار برسد. این رقم قبلاً بین ۱۰.۲ تا ۱۱.۳ میلیارد دلار ارزیابی شده بود.

منبع: