اخطار پكن به كاخ سفید درباره حذف چاینا تله كام از بازار آمریكا

اخطار پكن به كاخ سفید درباره حذف چاینا تله كام از بازار آمریكا

به گزارش سئو مئو تصمیم كاخ سفید برای حذف چاینا تله كام از بازار مخابراتی آمریكا با واكنش تند پكن روبرو شده و این كشور در مورد نتایج این كار اخطار داده است.

به گزارش سئو مئو به نقل از استار، ژائو لیجیان سخنگوی وزارت خارجه چین مخالفت خویش را با تهدید واشنگتن در مورد ممانعت از فعالیت چاینا تله كام در بازار مخابراتی آمریكا اعلام نموده است. وی به مقامات كاخ سفید اخطار داده كه باید هر چه سریع تر این مقابله غیرمنطقی با شركت های چینی را متوقف كنند و از اعمال فشار بر چاینا تله كام اجتناب كنند.
ژائو لیجیان افزوده است: چین از دولت آمریكا می خواهد كه از قوانین بازار تبعیت كند، از بسط مفهوم امنیت ملی خودداری كند و مبحث های اقتصادی را سیاسی نكند و تداوم فعالیت و سرمایه گذاری چاینا تله كام را در آمریكا ممكن كند.
در روزهای اخیر برخی از وزارتخانه های آمریكا مانند وزارت دفاع، خزانه داری، دادگستری، تجارت و امنیت داخلی این كشور از كمیسیون فدرال ارتباطات ایالات متحده خواسته اند تا مجوز فعالیت مخابراتی چاینا تله كام را در این كشور لغو كند. این مجوز در سال ۲۰۰۷ به شركت مذكور اعطا شده است.
كمیسیون فدرال ارتباطات ایالات متحده در ماه می گذشته از صدور مجوز فعالیت در خاك آمریكا برای شركت چاینا موبایل هم خودداری كرد. پیش از این تحریم های شدیدی توسط كاخ سفید بر ضد شركت چینی هواوی هم وضع شده بود. مقامات آمریكایی كه از تسخیر بازارهای مخابراتی آمریكا و جهان توسط شركت های چینی هراس دارند، آنها را به جاسوسی و نقض امنیت ملی ایالات متحده متهم می كنند. این افترا بارها از جانب طرف چینی رد شده است.