گزارش سئو مئو؛ پرفروش های بازار موبایل در سالی كه گذشت

گزارش سئو مئو؛ پرفروش های بازار موبایل در سالی كه گذشت

به گزارش سئو مئو سال قبل شركت های بزرگ اپل، سامسونگ و هواوی همچنان پرفروش ترین موبایل ها را به بازار ارائه كردند اما در این میان موبایل های شركت های شیائومی، وان پلاس و نوكیا هم در گروه پرفروش ها بودند.

به گزارش سئو مئو به نقل از مهر، سال قبل برای صنعت موبایل سال پر فراز و نشیبی بود. هركدام از تولید كنندگان این بازار تلاش داشتند سهم خویش را از بازار بیفزایند و دستگاه های بیشتری بفروشند. هرچند برخی نام ها در این صنعت تثبیت شده هستند و همچنان بخش اعظم این بازار را در دست خود دارند، اما برخی شركت های تازه نفس هم با عرضه محصولات مختلف و با كیفیت توانستند در عرصه بین المللی پایگاهی برای خود ایجاد كنند.
طبق آمار موجود پارسال سامسونگ، اپل و هواوی همچنان برندهای پرفروش بازار موبایل بودند. اما موبایل های شركت های شیائومی وان پلاس و نوكیا هم طرفداران خاص خویش را داشتند.
درهمین راستا بعضی از موبایل های پرفروش سال قبل را مرور می نماییم.
سامسونگ A۵۰ با ۳ دوربین
این دستگاه در مارس ۲۰۱۹ میلادی با وزن ۱۶۶ گرم به بازار ارائه شد. موبایل A۵۰ با بدنه ای از جنس پلاستیك با نمایشگرAMOLED ساخته شده است. اندازه نمایشگر آن هم ۶.۴. اینچ با وضوح ۱۰۸۰ در ۲۳۴۰ پیكسل است. این دستگاه دارای تراشه Exynos۹۶۱۰است كه پشت آن ۳ دوربین وجود دارد. دوربین سلفی آن هم ۲۵ مگاپیكسلی است. زیر نمایشگر دستگاه سنسور اثر انگشت قرار دارد. همینطور در این موبایل یك باتری ۴ هزار میلی آمپری وجود دارد.

موبایل شیائومی با سه گزینه RAMانتخابی
یكی دیگر از موبایل های پرفروش سال قبل «شیائومی رد می نوت۷» است. این دستگاه با وزن ۱۸۶ گرم نمایشگر ال سی دی ۶.۳ اینچی دارد. همینطور این موبایل شیائومی مجهز به اندروید ۹ است كه در آن پردازشگر اسنپ دراگون ۶۶۰ كوالكام نصب شده است. در كنار این موارد ۳ گزینه ظرفیت RAM و حافظه داخلی برای دستگاه در نظر گرفته شده است. گزینه های انتخابی RAM دستگاه ۳، ۴ و ۶ گیگابایتاست. حافظه داخلی دستگاه هم با گزینه های ۳۲، ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایت عرضه می شود. پشت دستگار ۲ دوربین نصب شده و دوربین جلویی هم ۱۳ مگاپیكسل است. این دستگاه هم مانند بقیه موبایل های سال ۲۰۱۹ مجهز به سنسور اثر انگشت است. همینطور باتری آن ۴ هزار میل آمپری است.

P۳۰ Proهواوی با دوربین اصلی ۴۰ مگاپیكسلی
این دستگاه در مارس سال قبل میلادی عرضه شده و ۱۹۲ گرم وزن دارد. هواوی P۳۰ Proنمایشگر OLED ۶.۴۷ اینچی با وضوح ۱۰۸۰ در ۲۳۴۰ پیكسل دارد. همینطور سیستم عامل این دستگاه اندروید ۹ است كه می توان آنرا به اندروید ۱۰ هم ارتقا داد. همینطور در P۳۰ Pro از تراشه Kirin۹۸۰ استفاده شده است. حافظه ذخیره و RAM این دستگاه در ۳ گزینه انتخابی عرضه می شود كه عبارتند از ۶ گیگابایت RAM همراه ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی، ۸ گیگابایت RAMو ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی، ۸ گیگابایت RAMو ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی، ۸ گیگابایتRAMو ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی. یك سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر دستگاه هم نصب شده است. پشت P۳۰ Pro، چهار دوربین نصب شده كه یكی از آنها ۴۰ مگاپیكسلی است. دوربین سفی دستگاه هم ۳۲ مگاپیكسل است.

گلكسی A۷۰ با دوربین سلفی ۳۲ مگاپیكسلی
این دستگاه هم در ۲۰۱۹ عرضه شده و بسیار محبوب است. گلكسی A۷۰ دارای نمایشگر AMOLED ۶.۷ اینچی است. موبایل مذكور مجهز به اندروید ۹ و تراشه كوالكام اسنپ دراگون ۶۷۵ است. RAM این دستگاه با دو گزینه ۶ و۸ گیگابایت و با ۱۲۸ گیگابایت حافظه ذخیره عرضه شده است. پشت این موبایل ۳ دوربین وجود دارد كه بزرگترین آنها ۳۲ مگاپیكسلی است. دوربین سلفی دستگاه هم ۳۲ مگاپیكسلی است. همینطور A۷۰ باتری ۴۵۰۰ میلی آمپری دارد.

موبایل پرطرفدار شیائومی با نمایشگر AMOLED
موبایل چینی شیائومی Mi ۹ با نمایشگر ۶.۳۹ اینچی و AMOLED طرفداران زیادی دارد. در این دستگاه ۳ گزینه برای حافظه داخلی در نظر گرفته شده كه عبارت از RAM ۶ گیگابایتی با حافظه داخلی ۶۴ گیگابایت، RAM۸ گیگابایتی با حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایت و RAM۱۲ گیگابایتی با حافظه داخلی ۲۵۶ گیگابایت. دوربین پشتی Mi ۹ تنظیمات ۳ تایی دارد كه دوربین اصلی ۴۸ مگاپیكسل است. دوربین سلفی آن هم ۲۰ مگاپیكسلی است. باتری نصب شده در دستگاه لیتیوم یونی است كه ۳۳۰۰ میلی آمپری است.

موبایل نوكیا با ۵ دوربین و باتری ۴۱۵۰ میلی آمپری
شركت نوكیا ۹ PureView را در فوریه ۲۰۱۹ میلادی عرضه نموده كه دارای نمایشگر AMOLED در اندازه ۵.۹ اینچ است. سیستم عامل ۹ PureView اندروید ۹ است. در این موبایل از تراشه اسنپ دراگون ۸۴۵ استفاده شده است. ۹ PureView حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایتی با RAM۶گیگابایتی دارد. همینطور تنظیمات دوربین پشتی این موبایل ۵ تایی است و دوربین اصلی ۱۲ مگاپیكسلی است. دوربین سلفی هم ۱۲ مگاپیكسل است. به قول شركت درموبایل مذكور باتری ۴۱۵۰ میلی آمپری نصب شده است.

وان پلاس۷ Pro با دوربین پاپ آپ
شركت چینی وان پلاس این موبایل را در می ۲۰۱۹ میلادی ارائه كرد. این دستگاه نمایشگر AMOLED۶.۶۷ اینچی دارد. سیستم عامل این موبایل اندروید ۹ است و تراشه اسنپ دراگون ۸۵۵ در آن به كار رفته است. همینطور حافظه داخلی این دستگاه با دو گزینه عرضه شده كه عبارت است از: حافظه داخلی ۲۵۶ با RAM هشت یا ۱۲ گیگابایتی یا ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی با RAM شش گیگابایتی.۳ دوربین پشت ۷ Pro نصب شده است. البته دوربین اصلی آن هم ۴۸ مگاپیكسل است. علاوه بر آن دوربین سلفی این دستگاه پاپ آپ و ۱۶ مگاپیكسلی است. این موبایل یك باتری ۴ هزار میلی آمپری دارد.

گلكسی S۱۰ با ۸ گیگابایت RAM
این موبایل هم مانند بقیه دستگاه های این لیست در اوایل سال قبل ارائه شد. گلكسی S۱۰ دارای نمایشگر AMOLED با اندازه ۶.۱ اینچ و ۱۵۷ گرم وزن است. سیستم عامل این موبایل هم اندروید ۹ است. در نسخه S۱۰ كه برای خاورمیانه عرضه شده از تراشه Exynos۹۸۹۰و در نسخه چین و آمریكا تراشه اسنپ دراگون ۸۵۵ كوالكام به كار رفته است. RAM این دستگاه ۸ گیگابایتی است كه با دو گزینه حافظه داخلی ۱۲۸ و ۵۱۲ مگابایتی عرضه شده است. پشت این موبایل ۳ دوربین نصب شده كه دوتای آنها ۱۲ مگاپیكسلی و دیگری ۱۶ مگاپیكسلی است. دوربین سلفی S۱۰ نیز۱۰ مگاپیكسلی است. همینطور باتری آن هم ۳۴۰۰ میلی آمپری است.

آیفون های پرطرفدار ۲۰۱۹
شركت اپل در سپتامبر ۲۰۱۹ میلادی سری آیفون۱۱ را معرفی و به بازار ارائه كرد. آیفون ۱۱ دارای نمایشگر لیكویید رتینا ۶.۱ اینچی است. وزن این دستگاه از بقیه موبایل های پرفروش سال قبل كمی بیشتر و ۱۹۴ گرم است. آیفون ۱۱ با جدید ترین نسخه سیستم عامل این شركت یعنی iOS۱۳ به بازار ارائه شد. همینطور آیفون جدید گزینه های مختلفی برای حافظه داخلی داشت كه عبارتند از: ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی و ۴ گیگابایت RAM، ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی و ۴ گیگابایت RAM و ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی و ۴ گیگابایت RAM.
پشت آیفون ۱۱ دو دوربین ۱۲ مگاپیكسلی قرار دارد. همینطور دوربین سلفی دستگاه هم ۱۲ مگا پیكسل است. باتری آن هم به قول شركت ۳۱۱۰ میلی آمپر ساعت است.
البته نسخه های دیگر آیفون ۱۱ یعنی آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مكس هم جزو موبایل های پر فروش سال قبل هستند. آیفون ۱۱ پرو با نمایشگر ۵.۸ اینچی رتیناXDR OLED به بازار ارائه شد. این دستگاه دارای تنظیمات دوربین پشتی ۳تایی و باتری ۳۱۹۰ میلی آمپری است. نسخه آیفون ۱۱ پرو مكس هم مشخصاتی مشابه آیفون ۱۱ مكس با باتری ۳۹۶۹ میلی آمپری دارد.