زمان موردنیاز برای صدور كارت سوخت اعلام گردید

زمان موردنیاز برای صدور كارت سوخت اعلام گردید

سئو مئو: مدیر برنامه ریزی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی از دریافت روزانه بیشتر از 70 هزار درخواست كارت سوخت المثنی و صدور روزانه نزدیك به 50 هزار كارت سوخت برای متقاضیان آگاهی داد.
به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، شهرام رضایی اظهار نمود: بطور میانگین روزانه ۷۰ تا ۸۰ هزار درخواست كارت سوخت المثنی ثبت می شود، این در حالیست كه تا قبل از اعلام سهمیه بندی بنزین با وجود تاكیدهای شركت ملی پخش فرآورده های نفتی روزانه ۵ هزار درخواست در سامانه ثبت می شد.
وی با اشاره به این كه از شروع روز جمعه (۲۴ آبان ماه) تا روز شنبه (۹ آذرماه) نزدیك به ۸۰۰ هزار درخواست كارت سوخت المثنی دریافت كرده ایم، اظهار داشت: ظرفیت تولید و صدور كارت سوخت المثنی در شرایط عادی روزانه ۳۰ هزار كارت سوخت است، اما زیرساخت های ما آمادگی ارتقای این عدد تا رقم ۵۰ هزار عدد را نیز دارد كه الان با كل ظرفیت در حال تولید و صدور هستیم.
مدیر برنامه ریزی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی اشاره كرد: با گذشت نزدیك به دو هفته از اعلام طرح سهمیه بندی بنزین تعداد درخواست های كارت سوخت المثنی كاهش نیافته است و همچنان روزانه بیشتر از ۶۰ هزار تقاضا در سیستم ثبت می شود.
بنا بر اعلام وزارت نفت، رضایی، زمان موردنیاز برای صدور كارت سوخت متقاضیان را در شرایط عادی حدود دو تا سه هفته اعلام نمود و اظهار داشت: این زمان با افزایش تعداد تقاضاها بعد از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت، به حدود یك ماه و نیم افزایش یافته است.
وی ادامه داد: با عنایت به اینكه سهمیه خودرو های شخصی و موتورسیكلت ها تا ۶ ماه آینده در كارت سوخت وسایل نقلیه قابل ذخیره است، هموطنان عزیز در این زمینه نگرانی نداشته باشند.
شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در اطلاعیه ای در خردادماه امسال اعلام نمود كه عرضه بنزین به خودرو ها از ۲۰ مردادماه امسال فقط با ارائه كارت هوشمند سوخت انجام می شود. این شركت در اولین ساعت روز جمعه، ۲۴ آبان ماه با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود كه بر طبق مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، سهمیه بندی بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین سوز شروع شد. متقاضیان دریافت كارت هوشمند سوخت المثنی می توانند درخواست خودرا بوسیله مراجعه به پلیس +۱۰ یا سامانه epolice.ir به ثبت برسانند.

منبع: