اپل راه نفوذ پلیس به آیفون را بست

اپل راه نفوذ پلیس به آیفون را بست

سئو مئو: اپل توانسته است در آخرین نسخه از سیستم عامل آی اواس دسترسی تمامی ابزارهای نفوذ به گوشیهای آیفون را به شدت محدود و قطع كند.

به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، با عنایت به آنكه این روزها مساله محافظت از حریم خصوصی و اطلاعات شخصی كاربران و همینطور امنیت سایبری از اهمیت خاص و بسزایی برخوردار شده است، حالا شركت اپل هم تصمیم گرفته است به ارتقای امنیتی گوشیهای هوشمند خود بپردازد و بدین منظور مدعی شده است كه توانسته دسترسی هر گونه شخص و نهاد امنیتی و قضایی را در آخرین نسخه از سیستم عامل آی اواس ( iOS) به شدت محدود و قطع كند به گونه ای كه حتی پلیس هم همچون قبل قادر نخواهد بود با استفاده از ابزارهای رایج و متداول خود نظیر GrayKey استفاده نماید.

در گزارش وب سایت BGR كه برای اولین بار مجله فوربز از آن خبر داد، آمده كه اپل موفق شده است تمامی ابزار و تكنیك های هك و نفوذ به گوشیهای آیفون را به صورت كامل از دسترس خارج كند تا نهادهای امنیتی و پلیس هم نتوانند بدون اجازه كاربران به حریم خصوصی كاربران آیفون راه پیدا كنند.

تاكنون خیلی از نیروهای پلیس و دستگاههای قضایی در ایالات متحده آمریكا از ابزارهای متعددی كه مشهورترین آن GrayKey نام دارد، استفاده می كردند تا از اطلاعات كاربران مورد نظر خود جاسوسی كرده و به حریم خصوصی آنها وارد شوند.

حالا اپل با این كار به همه اثبات نموده است كه حفظ حریم خصوصی كاربرانش و ارتقای امنیت سایبری برای این شركت آمریكایی همچنان در اولویت نخست قرار دارد و در این رابطه با هیچ كدام از نهادهای قضایی و حكومتی راه نخواهد آمد.

به گفته یكی از مقامات فعال در سازمان پلیس شهر روچستر در ایالت مینسوتا، بعد از انتشار نسخه iOS ۱۲، این ابزار مورد استفاده توانایی و قابلیت های خویش را برای استخراج اطلاعات موردنیاز پلیس از دست داده است و فقط می تواند به صورت كاملا جزئی اطلاعات اندك و مختصری را از آیفون بیرون بكشد كه اهمیت چندانی برای پلیس و نیروهای قضایی و امنیتی نخواهد داشت.