از تخفیف ۵۰ درصدی كمیسیون سفر تا طرح تابستانی شارژ گاز كولر؛ راهکارهای اسنپ برای سفرهای خنک در ایام گرم تابستان

از تخفیف ۵۰ درصدی كمیسیون سفر تا طرح تابستانی شارژ گاز كولر؛ راهکارهای اسنپ برای سفرهای خنک در ایام گرم تابستان

به گزارش سئو مئو، در ایام گرم سال، یکی از دغدغه های کاربران مسافر تاکسی های اینترنتی تهویه مناسب خودرو و استفاده از کولر در سفرهاست و اسنپ اقداماتی را لحاظ کرده تا از کیفیت تهویه هوا مطمئن شود.

به گزارش سئو مئو به نقل از مهر، در ایام گرم سال، یکی از دغدغه های کاربران مسافر تاکسی های اینترنتی تهویه مناسب خودرو و استفاده از کولر در سفرهاست. داشتن تهویه مناسب در سفرهای اسنپی الزامی است؛ بدین منظور، اسنپ اقداماتی را در اولویت قرار داده تا از کیفیت تهویه هوا در سفرها مطمئن شود. در ادامه به بخشی از این اقدامات اشاره می نماییم.
اطلاع رسانی به کاربران راننده
اسنپ، همزمان با شروع فصل گرما، در کانال های مختص کاربران راننده در مورد مزایای روشن کردن کولر در مسافرت، راهکارهای استفاده مناسب از کولر و همینطور الزامی بودن تهویه مناسب سفرها اطلاع رسانی می کند. اقدامات این شرکت به اطلاع رسانی ختم نمی شود و اسنپ راهکارهای گوناگونی برای ترغیب کاربران راننده به استفاده از کولر در ساعات گرم روز دارد که در ادامه به آنها اشاره می نماییم.
تسهیلات ویژه و طرح های تشویقی برای کاربران راننده
با نزدیک شدن به روزهای گرم، اسنپ با درنظر گرفتن تسهیلات ویژه کاربران راننده را تشویق به سرویس کردن کولر خودرو می کند. باشگاه رانندگان اسنپ در خرداد ماه «طرح تابستانی شارژ گاز کولر» را برای کاربران راننده سراسر کشور اجرا کرد. این تخفیف به مدت محدود و از راه سایت کارفیکس در دسترس کاربران راننده قرار گرفت تا با صرف کمترین هزینه (۵۹۹ هزار تومان) به استقبال سفرهای اسنپی در ایام گرم تابستان بروند.
همچنین اسنپ با رصد کاربران راننده ای که به تهویه خودروی خود اهمیت می دهند، طرح های تشویقی ویژه همچون تخفیف یا معافیت از کمیسیون در نظر می گیرد. هم اکنون، باشگاه رانندگان در «طرح سفرهای خنک اسنپی» برپایه تعداد نظرات مثبت و امتیازهای دریافتی از کاربران مسافر (در رابطه با استفاده از کولر) تخفیف ۵۰ درصدی پرداخت کمیسیون به کاربران راننده اسنپ اختصاص می دهد.
به ازای هر سفری که مسافر نظر مثبت «استفاده از کولر» را برای آن ثبت کند، کمیسیون همان سفر به صورت نیم بها محاسبه می شود و مبلغ کسرشده بابت کمیسیون بعد از پایان طرح، به حساب کاربر راننده برگشت داده خواهد شد. همینطور برای تخفیف ۵۰ درصدی کمیسیون، ضروری است در محدوده زمانیکه به کاربر راننده اطلاع رسانی شده، نظر منفی «عدم استفاده از کولر» از سوی مسافران در سفرهای عادی اسنپی ثبت نشود.
این طرح ها در کانال های کاربران راننده اسنپ (سایت و شبکه های اجتماعی باشگاه رانندگان) اطلاع رسانی می شود.
نظرسنجی از مسافران حین سفر
از سال گذشته، امکان شرکت در نظرسنجی حین سفر و اعلام نظر در رابطه با دمای داخل خودرو به سفرهای اسنپی افزوده شده است. در طول روز، کاربران مسافر می توانند حین سفر به سوال «آیا دمای هوای خودرو مناسب است؟» پاسخ دهند تا اسنپ متناسب با نیاز آنها با ارسال پوش نوتیفیکیشن کاربران راننده را به روشن کردن کولر تشویق کند. این نظرسنجی با عنایت به آب وهوای هر شهر در ساعات متفاوتی برای مسافران آن شهر ارسال می شود.
نظرسنجی رضایت از دمای خودرو، هم اکنون، روی نسخه اندروید ۸.۶.۰ به بالا و نسخه وب اپ اسنپ فعال است. کاربران مسافر جهت استفاده از این گزینه ضروری است اپلیکیشن اسنپ خویش را بروزرسانی کنند.

بازخوردهای مسافران در پایان سفر
کاربران مسافر بعد از پایان هر سفر می توانند به سفر خود امتیاز دهند و علل این امتیاز را هم انتخاب کنند. با شروع فصل گرما، دو گزینه «استفاده از کولر» و «عدم استفاده از کولر» به نظرسنجی پایان سفر اضافه شده است و مشارکت فعالانه کاربران در این نظرسنجی به اسنپ برای بهینه سازی شرایط تهویه خودرو کمک می نماید. همینطور مشارکت حداکثری مسافران در نظرسنجی پایان سفر می تواند در تشویق و دلگرمی کاربران راننده ای که از کولر استفاده می نمایند، نقش مهمی داشته باشند.

الزام روشن کردن کولر در سفرهای اکوپلاس
با توجه به الزامی بودن استفاده از کولر در سفرهای اکوپلاس، در صورت دریافت بازخورد «عدم استفاده از کولر» از جانب کاربر مسافر، ابتدا قوانین به کاربر راننده اطلاع رسانی می شود. در صورت تکرار این بازخورد کاربر راننده به مدت یک هفته امکان دریافت سفرهای پلاس را نخواهد داشت. در صورت تکرار پس از فعالیت مجدد دسترسی کاربر راننده به سرویس پلاس تا انتهای تابستان قطع می شود.
گزارش های کاربران مسافر به اسنپ کمک می نماید تا با شناسایی کاربران راننده ای که در ساعات اوج گرما به تهویه خودرو توجه نمی کنند، آنها را با روش های مختلف به استفاده از کولر تشویق کرده و در صورت تکرار محدودیت هایی برای این افراد وضع کند.

منبع: