زارع پور در حاشیه جلسه دولت: پوشش فیبر نوری از ۲۰۰ شهر و شش میلیون خانوار عبور کرد

زارع پور در حاشیه جلسه دولت: پوشش فیبر نوری از ۲۰۰ شهر و شش میلیون خانوار عبور کرد

به گزارش سئو مئو، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: پوشش فیبر نوری از 200 شهر و شش میلیون خانوار عبور کرده است و تا انتهای سال هفت میلیون خانواده تحت پوشش قرار می گیرند.

به گزارش سئو مئو به نقل از مهر، «عیسی زارع پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیأت وزیران در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: پوشش فیبر نوری در ۲۰۰ شهر از روز گذشته از شش میلیون خانوار عبور کرد و در صورتیکه این خانواده ها درخواست دهند، ظرف یک ماه خطوط باکیفیت و پرسرعت را برای شان فراهم می نماییم.
وی افزود: سرعت اینترنت تحت فیبر نوری که در استان یزد افتتاح شد، ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه بود. تاکید می کنم مردم باید حتما درخواست فیبر نوری بدهند تا برای شان برقرار شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش پوشش فیبر نوری به هفت میلیون خانوار تا انتهای سال ۱۴۰۲ سخن گفت.
زارع پور با اشاره به اینکه بدنبال درآمدزایی از صنعت فضایی کشور هستیم، اظهار داشت: در پی اقتصادی کردن صنعت فضایی کشور هستیم، اما لازمه اش تثبیت و ارزان کردن فناوری های موجود در این صنعت است.
وی از قیمت های اقتصادی برای پرتاب ماهواره سایر کشورها توسط ایران به فضا سخن گفت و اضافه کرد: دنبال این هستیم تا پایان دولت سیزدهم ماهواره کشورهای متقاضی را هم با قیمت های اقتصادی در مدار زمین قرار دهیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیش بینی بازی ایران و قطر، اظهار داشت: به نظرم با بازی ها و نتایج خوبی که تیم ملی کشورمان تا این مرحله از بازی ها به دست آورده اند، بازی امشب را نیز خواهیم برد.
وی درباب نتیجه بازی فوتبال ایران و قطر، اظهار داشت: پیش بینی ام این است که ایران این بازی را دو بر یک می برد.

منبع: