مانور آزمون پایداری مراکز داده اجرا شد

مانور آزمون پایداری مراکز داده اجرا شد

به گزارش سئو مئو، بمناسبت هفته پدافند غیرعامل، آزمون پایداری مراکز داده در یکی از دیتاسنترهای سازمان فناوری اطلاعات ایران با حضور مدیران ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرا شد.

به گزارش سئو مئو به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، بمناسبت فرارسیدن هفته پدافند غیرعامل، با حضور رئیس مرکز حراست و پدافند غیرعامل، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همینطور رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، مانور صدمه های احتمالی قطع برق مراکز حساس و پایداری سرویس دهی، مورد آزمون قرار گرفت.
در این مانور که اعضای هیأت عامل، معاونان و مدیر کل حراست سازمان فناوری اطلاعات ایران هم حاضر بودند، فرایند قطع برق (کات پاور) مورد پیاده سازی قرار گرفت و ظرفیتهای تولید برق اضطراری توسط ژنراتورها و مخازن سوخت بررسی و ارزیابی شد. در آغاز این مانور، ابتدا گزارشی از وضعیت فعالیت ها و تراکنش های مرکز ملی تبادل اطلاعات برای مدعوین عرضه و سپس آزمون پایداری سرویس دهی مراکز داده در شرایط بحرانی، عملیاتی شد. قابل ذکر است سوم تا دهم آبان سالجاری، بعنوان هفته پدافند غیرعامل با شعار «ایران پایدار، به وسعت ایمان، به بلندای امید» نامگذاری شده است.

منبع: