رییس پژوهشگاه ارتباطات خبر داد؛ فعالیت نخبگان ICT در مرکز نوآوری هوش مصنوعی

رییس پژوهشگاه ارتباطات خبر داد؛ فعالیت نخبگان ICT در مرکز نوآوری هوش مصنوعی

به گزارش سئو مئو، رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: مقرر است بخش های خصوصی گروههای نخبگانی و شرکتهای نوآور در مرکز نوآوری هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطات فعالیت داشته باشند.

سید محمد رضوی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد ایجاد مرکز نوآوری و برنامه پژوهشگاه ارتباطات برای پشتیبانی از نخبگانICT کشور اظهار داشت: به منظور پشتیبانی از نخبگان ارتباطات و فناوری اطلاعات با تمرکز بر حوزه هوش مصنوعی فعالیت می نماییم. مرکز نوآوری هوش مصنوعی از گذشته در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات وجود داشت و هم اکنون درحال توسعه این مرکز نوآوری هستیم.
وی اضافه کرد: انشاالله با عنایت به نقشی که هوش مصنوعی در همه ی شبکه های مخابراتی پیدا کرده و همینطور با عنایت به این که وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی در برنامه هفتم توسعه متولی سند ملی هوش مصنوعی هستند، بتوانیم در مرکز نوآوری هم به زیست بوم این حوزه نماییم هم به تکالیف وزارت ارتباطات در این عرصه کمک نماییم.
رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به نحوه پشتیبانی از نخبگان ICT در پژوهشگاه اضافه کرد: هم اکنون مرکز نوآوری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با فعالیت محدود وجود دارد که تمرکز آن بر روی هوش مصنوعی است اما مقرر است بخش های خصوصی گروههای نخبگانی و شرکتهای نوآور در این مرکز فعالیت داشته باشند و کمک کنند.
رضوی زاده به توسعه مرکز نوآوری ارتباطات و فناوری اطلاعات که به نام مرکز نوآوری هوش مصنوعی شناخته می شود اشاره و اظهار داشت: این مرکز مقرر است با سیاست ها و برنامه ریزی های جدی توسعه یابد تا بتوانیم حمایت های بیشتری را فراهم نماییم.
وی خاطرنشان کرد: با عنایت به تکلیفی که بر عهده وزارت ارتباطات گذاشته شده، تمرکز و بیشتر انرژی پژوهشگاه بر هوش مصنوعی است و از سویی حوزه های نوین فناوری مثل هوش مصنوعی و کوانتوم وزارت خانه هم بر عهده پژوهشگاه است.
رضوی زاده ضمن اشاره به پروژه های فعال پژوهشگاه در مورد هوش مصنوعی اظهار داشت: همچون این پروژه ها، لابراتوار هوش مصنوعی است که محصولات ساخته شده در قسمت خصوصی را می توانیم ارزیابی می نماییم. همینطور با همکاری سازمان ملی استاندارد درحال تدوین استانداردهای حوزه هوش مصنوعی هستیم و به منظور بررسی سطح زیر کشت محصولات کشاورزی با همکاری با سازمان فضایی، دانشگاه ها و وزارت جهاد کشاورزی پروژه محصولات زیرکشت کشاورزی دنبال می شود تا بتوانیم سطح زیرکشت برخی محصولات کشاورزی در کشور را به دست بیاوریم.
وی اظهار داشت: همینطور در تعامل با مرکز ملی فضای مجازی در مبحث تدوین سند هوش مصنوعی فعالیت داریم تا شاهد توسعه هوش مصنوعی در کشور باشیم.