آپدیت مک بوک پروهای ۱۴ و ۱۶ اینچی اپل با تراشه M۳

آپدیت مک بوک پروهای ۱۴ و ۱۶ اینچی اپل با تراشه M۳

به گزارش سئو مئو، اپل در رویداد شب گذشته به نام Scary Fast از آپدیت لپ تاپ های مک بوک ۱۴ و ۱۶ اینچی با مجموعه ای از تراشه های جدید M۳ و شاسی های اسپیس بلک اطلاع داد.
به گزارش سئو مئو به نقل از انگجت، این شرکت آمریکایی حالا مک بوک مدل ۱۴ اینچی را با پردازشگر پایه M۳ به قیمت ۱۵۹۹ دلار عرضه می کند. این نخستین باری است که لپ تاپ ۱۴ اینچی به پایین ترین قیمت عرضه می شود. پیش از این و در نسخه های مک بوک پرو ۱۳ اینچی با تاچ بار و تراشه M۲ و قیمت مک بوک پرو ۱۴ اینچی با تراشه M۲ Pro از ۱۹۹۹ دلار شروع می شد.
بهای لپ تاپ با تراشه M۳Pro هم ۱۹۹۹ دلار اعلام شده است. با این حساب با عنایت به آن چه گفته شد بهای لپ تاپ با تراشه M۳ Max بالاتر می رود. دراین میان قیمت پایه مک بوک پرو ۱۶ اینچی با تراشه M۳Pro مانند نسخه ای از دستگاه که به تراشه M۲ Pro مجهز بود، همان ۲۴۹۹ دلار است. رنگ جدید «اسپیس بلک» هم برای لپ تاپ های ۱۴ و ۱۶ اینچی با تراشه های M۳Proو M۳ Max فراهم شده و اثر انگشت را بهتر از مدلهای نقره ای کلاسیک پنهان می کند. بقیه سخت افزار لپ تاپ ها به غیر از تراشه های جدید حدودا مانند نسخه های پیشین است همچون دوربین های فیس تایم ۱۰۸۰ پیکسلی اپل و سیستم صوتی با ۶ بلندگو.
یک تغییر کوچک در نمایشگر لیکویید رتینا XDR دستگاههای مک بوک پرو جدید آن است که محتوای SDR با درخشش ۲۰ درصد بیشتر از قبل نمایش داده می شود. با کمک تراشه های M۳جدید عملکرد دستگاه به میزان قابل توجهی ارتقا می یابد. اپل مدعی است لپ تاپ مک بوک پرو ۱۴ اینچی با تراشه جدید ۶۰ درصد سریع تر از مدل۱۳ اینچی این دستگاه با تراشه M۱ کار می کند و عمرباتری آن ۲۲ ساعت است. اگر فرد از لپ تاپی با تراشه M۳ Pro استفاده نماید، شاهد افزایش ۴۰ درصدی عملکرد دستگاه در مقایسه با نسخه دارای تراشه M۱خواهد بود. در نهایت لپ تاپ های ۱۴ و ۱۶ اینچی مجهز به تراشه M۳Max از حافظه ۱۲۸ گیگابایت برای بهبود عملکرد اپ هایی مانند MATLAB، DaVinci Resolve و غیره پشتیبانی می کنند. اما جالب ترین خصوصیت دستگاههای جدید در مقایسه با مک بوک پرو های مجهز به تراشه اینتل( که پیش از ۲۰۲۱ میلادی عرضه شدند)، آن است که عملکرد دستگاههای مجهز به M۳ Max حدود ۱۱ بار سریع تر است.

منبع: