پس از مسدود سازی در چند ایالت؛ تیک تاک مجبور به افشای داده های کاربران خود در آمریکا شد

پس از مسدود سازی در چند ایالت؛ تیک تاک مجبور به افشای داده های کاربران خود در آمریکا شد

سئو مئو: تیک تاک از راه اندازی خدمات موسوم به TikTok API به عنوان قسمتی از ˮتعهد مستمر خود به شفافیت و پاسخگوییˮ در آمریکا برای در دسترس قرار دادن داده های شخصی کاربران آگاهی داد.

به گزارش سئو مئو به نقل از انگجت، شبکه اجتماعی تیک تاک به افراد بیشتری برای دسترسی به داده های خود مجوز داده است. این برنامه میزبانی ویدیو های کوتاه از سال قبل با کمک اعضای شورای مشورتی محتوا و ایمنی، خدمات API خودرا بصورت بتا ارائه کرده و الان درحال گسترش دسترسی به API به پژوهشگران وابسته به مؤسسات دانشگاهی غیرانتفاعی در ایالات متحده است.
در این زمینه هر پیشنهادی که توسط دانشگاه ها و پژوهشگران علاقمند ارائه شود، باید توسط بخش امنیت داده ایالات متحده (USDS)، شرکت تابعه جدید TikTok که برای مطابقت با بررسی های امنیت ملی در ایالات متحده تأسیس شده، تأیید شود.
درخواست هایی که تأیید می شوند به دسترسی کاربر به اطلاعات حساب عمومی و محتوایی که کاربران در تیک تاک پست می کنند، مانند جزییات موجود در نمایه های کاربر، نظرات، لایک ها و موارد دلخواه منجر خواهد شد. API TikTok به پژوهشگران امکان می دهد از شبکه های اجتماعی مورد استفاده نسل جوان به عنوان یک منبع جایگزین اطلاعات بهتر استفاده نمایند. سایر شبکه های اجتماعی نیز APIهای تحقیقاتی را ارائه می کنند، اما حداقل در مورد توئیتر، استفاده از آن مستلزم صرف هزینه قابل توجه است.
تیک تاک به شدت در تلاش است ثابت کند تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا نیست و پس به اشخاص ثالث بیشتری امکان داده به داده های خصوصی کاربران دسترسی داشته باشند. تیک تاک برای کاهش تنش، سال ها با دولت ایالات متحده مذاکره کرده، اما چندین ایالت آمریکا اخیراً نصب این برنامه را بر روی گوشیهای دولتی ممنوع کرده اند و هنوز هم با درخواست هایی برای ممنوعیت کامل در ایالات متحده مواجه می باشد.

منبع: