معاون وزیر كار تاكید كرد به روز شدن مهارت های حرفه ای بر اساس تکنولوژی های جدید

معاون وزیر كار تاكید كرد به روز شدن مهارت های حرفه ای بر اساس تکنولوژی های جدید

به گزارش سئو مئو، معاون وزیر کار با اشاره به اینکه مهارت های حرفه ای هر پنج سال باید بر اساس فناوری های نوین به روز شوند، ایجاد مجتمع های مهارتی در اتاق های تعاون را در تربیت نیروی ماهر و متخصص موثر خواند.

غلامحسین حسینی نیا در گفتگو با ایسنا، مهارت آموزی و مشاغل آینده و آینده مشاغل را سه رویکرد مهم این سازمان برشمرد و اضافه کرد: توجه به آموزش های مهارتی یکی از شاخصهای بارز مدیران آینده نگر و تحول گراست و در این خصوص ایجاد جریان ملی مهارت آموزی، توسعه کیفیت آموزش های مهارتی به منظور رشد اقتصادی پایدار و منطبق با نیاز بازار کار و تربیت نیروی انسانی ماهر و توانمند را در دستور کار داریم.

وی با اشاره به اینکه سرمایه انسانی دارای صلاحیت حرفه ای و شایستگی های لازم ضرورتی انکارناپذیر در حوزه مشاغل آینده است، تصریح کرد: در جوامع درحال توسعه و توسعه یافته یکی از مهم ترین عناصر در ارتقای بهره وری و کیفیت تولید سرمایه های انسانی است، بدین منظور بالا بردن سطح مهارت منابع انسانی و کارگران در سطوح مختلف نقش موثری در ایجاد ارزش افزوده و افزایش کیفیت محصولات دارد.

به گفته رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای، مهارت های حرفه ای هر پنج سال باید بر مبنای فناوری های نوین به روز شوند و در این خصوص سازمان فنی و حرفه ای در کنار مهارت های سخت، مهارت های نرم را هم مدنظر قرار داده است.

حسینی نیا در عین حال به ظرفیت بالای بخش تعاون اشاره نمود و اظهار داشت: با عنایت به سهم بسزای بخش تعاون در رشد و توسعه اقتصادی، ایجاد اشتغال مولد و پایدار و تولید ناخالص داخلی، راه اندازی مجتمع های مهارتی در اتاق های تعاون می تواند به تربیت نیروی متخصص و ماهر کمک نماید.

منبع: