در آستانه برگزاری كنكور انجام شد شروع ارسال پیامک بمنظور آگاهی از قطع اینترنت

در آستانه برگزاری كنكور انجام شد شروع ارسال پیامک بمنظور آگاهی از قطع اینترنت

سئو مئو: بررسی ها نشان میدهد ارسال پیامک اطلاع رسانی قطع اینترنت جهت آگاهی ساکنان اطراف حوزه های کنکور سراسری شروع شده است.

به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، بنا به درخواست سازمان سنجش قطع اینترنت بمنظور جلوگیری از تقلب و لو رفتن سوال های کنکور از مدتی قبل عنوان شد که امروز عیسی زارع پور – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در این زمینه گفت برمبنای مصوبه شورای امنیت کشور درخواستی را وزارت علوم مطرح کرده بود، برای قطع سراسری اینترنت که ما اعلام کردیم با قطع سراسری اینترنت مخالفیم و با قطع سراسری هم موافقت نشد، آنچه از فردا اتفاق می افتد از ساعت ۷: ۳۰ تا ۱۱: ۳۰ در محدوده های حوزه های برگزاری کنکور است که آن هم با اطلاع قبلی قطع می شود.

وی در سخنان خود تاکید کرد اینترنت ثابت به هیچ وجه قطع نمی شود.

پیش از این گفته شده بود کسانی که در محدوده برگزاری کنکور هستند، از پیش پیامی در این زمینه دریافت می کنند تا آمادگی داشته باشند و فقط هم در ساعت برگزاری کنکور این امر بصورت خیلی محدود صورت گیرد.

حال برخی از کاربران امروز از دریافت پیامکی در خصوص اطلاع رسانی قطع اینترنت خبر می دهند. در این پیام که از طرف سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شده است: با سلام به اطلاع می رساند بمنظور جلوگیری از سو استفاده و تقلب برخی افراد سودجو و فرصت طلب و با ابلاغ شورای امنیت کشور، اینترنت حوزه برگزاری آزمون سراسری منطقه سکونت شما در بامداد روز پنجشنبه و جمعه این هفته قطع خواهد شد. از این که ما را در برگزاری هرچه بهتر این آزمون یاری می کنید سپاسگزاریم.

گفتنی است کنکور سراسری مقرر است ۲۹ و ۳۰ دی ماه اجرا شود. بر این اساس، نوبت اول کنکور سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، در ۵۸۵ حوزه ۴۱۷ شهرستان سراسر کشور برگزار می گردد و تهران نیز در ۲۵ حوزه برگزاری آزمون دارد.

منبع: