در گزارش سئو مئو مطرح شد؛ تمهیدات دولت برای جلوگیری از مهاجرت تیم های استارت آپی

در گزارش سئو مئو مطرح شد؛ تمهیدات دولت برای جلوگیری از مهاجرت تیم های استارت آپی

سئو مئو: معاون سیاست گذاری و اعتبار بخشی سازمان فناوری اطلاعات از تلاش و تمهیدات دولت سیزدهم برای اشتغالزایی و گسترش فعالیت استارت آپ ها بمنظور کاهش مهاجرت آنها به خارج از کشور آگاهی داد.

حامد منکرسی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آمارهایی که بتازگی درباره ی مهاجرت استارت اپها مطرح شده بود اظهار داشت: مهاجرت استارت آپ ها، موضوع جدیدی نیست و این چالش انسانی سال هاست که در زمینه استارت آپ ها وجود دارد و نمی توان آنرا انکار کرد و حالا به عنوان یک مسئله مهم در دستور کار دولت سیزدهم هم قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: می توان گفت یکی از اهداف تشکیل کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال نیز تقویت نیروی انسانی و نگهداشت این نیروها برای کسب وکارها بوده است.
منکرسی افزود: نه فقط در بخش خصوصی بلکه در بخشی دولتی نیز در این عرصه مشکلاتی وجود دارد، بطورمثال در بخش ناظر به امنیت هنوز مشکلاتی در تامین دستمزد نیروهای متخصص وجود دارد.
معاون سیاستگذاری و اعتباربخشی سازمان فناوری اطلاعات در ادامه با اشاره به برنامه ریزی های گوناگون انجام شده در زمینه های مختلف کسب وکار بیان کرد: برنامه ریزی های مختلفی در زمینه های مختلف همچون رسانه های اجتماعی، تجارت های الکترونیک و نوآوری های جدید با هدف تقویت حوزه آموزش و نگهداشت نیروهای متخصص انجام شده است.
وی اضافه کرد: اجرای این برنامه ها مستلزم همکاری با سایر دستگاه هاست؛ بطورمثال در زمینه آموزش با وزارت علوم، در زمینه ساماندهی این نیروها با وزارت کار هماهنگی هایی انجام شده است.
منکرسی گفت: تسهیلاتی هم بمنظور تولید اشتغال برای این شرکتها و استارت آپ ها در نظر گرفته شده است؛ تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ نیز منابع خوبی برای این مساله اختصاص داد که در سطح استانها این منابع توزیع و با استقبال خوبی هم انجام شد. امیدواریم که تا سال آینده شاهد ثمرات خوب این اتفاقات و اقدامات باشیم.
به گزارش سئو مئو به نقل از مهر، چندی است که گزارش هایی درباره ی افزایش مهاجرت استارت آپ ها به خارج از کشور منتشر می شود که در آنها به نبود امکانات لازم برای فعالیت تیم های استارت آپی اشاره شده است. حالا تیم اقتصادی و معاونت فناوری ریاست جمهوری بدنبال این است که با ارائه تمهیداتی مانع از این اتفاق شده و انگیزه بیشتری برای ادامه فعالیت و نگهداشت استارت آپ ها بوجود آورد.