تلاش شرکت های فناوری برای جذب کارکنان سابق توئیتر

تلاش شرکت های فناوری برای جذب کارکنان سابق توئیتر

به گزارش سئو مئو، شرکتهای فناوری تلاش می کنند هزاران کارمند سابق توئیتر را که توسط مالک جدید آن اخراج شده اند، جذب کنند. آنها به این تحول به چشم یک فرصت مناسب می نگرند.

به گزارش سئو مئو به نقل از رویترز، خریدار جدید توئیتر خیلی از مدیران ارشد این شرکت را اخراج کرده و بسیاری مشاغل را هم حذف کرده است. حدود نیمی از نیروی کار توئیتر که حدود ۳۷۰۰ کارمند هستند، اخراج شده اند.
گزارش شده که صدها نفر دیگر هم در نتیجه اصلاحات گسترده ایلان ماسک توئیتر را ترک کرده اند. روز دوشنبه، رئیس عملیات کشور فرانسه به آخرین مدیر ارشد توئیتر مبدل شد که این شرکت را ترک کرد.
برخی از شرکت ها حالا در تلاش هستند تا با استفاده از روش تحقیرآمیز ایلان ماسک بر ضد کارکنان سابق توئیتر، استعدادهای با تجربه مهندسی این شرکت را جذب کنند.
کیتی برک، مدیر ارشد شرکت نرم افزاری هاب اسپات در ایالات متحده، ایلان ماسک را به علت گزارش هایی که او گروهی از کارمندان را اخراج کرده مورد انتقاد قرار داد.
او در پستی در لینکدین برای جذب کارکنان سابق توئیتر نوشت: بعنوان یک رهبر، مورد انتقاد قرار گرفتن بخشی از کار شماست. رهبران بزرگ تشخیص می دهند که بحث و اختلاف نظر شما را بهتر می کند و این بخشی از فرایند کار است. اگر مکانی را می خواهید که بتوانید (البته به روشی واضح و مهربانانه) با دیگران مخالفت کنید، هاب اسپات شما را استخدام می کند. تا اواخر روز دوشنبه، پست برک بیشتر از ۳۵۰۰۰ واکنش مثبت در لینکدین به همراه داشت.
سایر شرکت ها هم رویکرد مشابهی را در مورد توئیتر در پیش گرفته اند. آماندا ریچاردسون، مدیر عامل استارت آپ حوزه استخدام کدرپد، نامه ای سرگشاده خطاب به اخراجی های توئیتر منتشر نمود. ریچاردسون ضمن اشاره به اعمال ممنوعیت دورکاری توسط ماسک، خرید توئیتر توسط وی را “به طرز وحشتناکی ناامید کننده، افسرده کننده و بی انگیزه کننده” توصیف کرد و اضافه کرد: در کدرپد، ما معتقدیم که مهارت های شما همه چیز را می گوید. نه جایی که در آن می نشینید.”
دیگر شرکتهای بزرگ فناوری ایالات متحده همچون متا و آمازون هم هزاران نفر از کارکنان خویش را در هفته های اخیر به علت شرایط نامطمئن اقتصادی اخراج کرده اند. اما شدت اخراج ها در توئیتر در حدی است که پیشبینی می شود این شبکه اجتماعی بزودی با مشکلات جدی فنی مواجه شود.

منبع: