وزیر ارتباطات مطرح كرد؛ ایجاد کارگروه مشترک دائمی ایران و روسیه در زمینه ارتباطات

وزیر ارتباطات مطرح كرد؛ ایجاد کارگروه مشترک دائمی ایران و روسیه در زمینه ارتباطات

به گزارش سئو مئو، وزیر ارتباطات اظهار داشت: کارگروه مشترک دائمی برای دنبال کردن موضوعات مختلف در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد شود تا اجرائی شدن توافقات سرعت بیشتری به خود گیرد.

به گزارش سئو مئو به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، الکساندر شویتوف معاون وزیر توسعه دیجیتال، ارتباطات و رسانه های جمعی روسیه با عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تهران دیدار و گفت و گو کردند.
در این دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به توافقات انجام شده در سفرش به روسیه که در تابستان گذشته انجام شد، اظهار داشت: قسمتی از توافقات انجام شده در آن سفر اجرائی و به عقد قرارداد با شرکتهای ایرانی منجر گردیده است که جای خوشی دارد. اما هنوز بخش دیگری اجرائی نشده و نیاز به هماهنگی و پیگیری دارد.
زارع پور تحقیق و توسعه روی موضوعات مورد توافق طرفین را از دیگر موضوعات برای همکاری مشترک با طرف روسی عنوان نمود و اظهار داشت: در ایران شرکت های دانش بنیانی داریم که ظرفیت های خوبی برای شروع همکاریهای مختلف با طرف های روسی دارند که امیدوار هستم در این سفر با آنها و توانایی هایشان آشنا شوید.
وی همین طور با اشاره به همکاریهای مشترک بین دو کشور در زمینه های مختلف کاری این وزارتخانه از توسعه زیرساختهای ارتباطی تا همکاریهای فضایی، اظهار داشت: رفت و آمدها میان دو کشور کمک می نماید که موانع موجود این همکاری ها برطرف شود و پیشنهاد می کنم کارگروه مشترک دائمی برای دنبال کردن موضوعات ایجاد شود تا اجرائی شدن توافقات سرعت بیشتری به خود گیرد.
الکساندر شویتوف معاون وزیر توسعه دیجیتال و ارتباطات جمعی روسیه نیز ضمن ابلاغ سلام گرم و تشکر وزیر توسعه دیجیتال، ارتباطات و رسانه های جمعی روسیه، با اشاره به روند رو رشد همکاریهای دو جانبه میان ایران و روسیه در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: تیمی متشکل از شرکت های روسی در این سفر همراهی ام می کنند و آماده ایم تا در تهران در مورد موضوعات مورد نظر دو طرف بحث و بررسی نهایی صورت گیرد.
وی در این سفر از حضور شرکتهای روسی مشتاق توسعه زیرساختهای ارتباطی آگاهی داد و اضافه کرد: باتوجه به وقوع تحریم ها برای کشور روسیه، برنامه ریزی کرده ایم تا ظرف مدت مشخصی نسبت به تولید تجهیزات مورد نیاز خود در داخل کشور اقدام نماییم و دراین زمینه می توانیم از توانمندی های شرکت های ایرانی بهره ببریم.
در سفر معاون وزیر توسعه دیجیتال روسیه و برخی از شرکت های روسی به تهران مقرر است در موضوع توسعه زیرساختهای ارتباطی، سرمایه گذاری برای توسعه فناوری های مورد نیاز طرفین، توسعه صادرات محصولات فناورانه ایران به روسیه توافقاتی صورت گیرد.

منبع: