افزایش تولید مدلهای گران تر آیفون ۱۴

افزایش تولید مدلهای گران تر آیفون ۱۴

سئو مئو: اپل تولید آیفون 14 پلاس را به سبب استقبال ضعیف، کاهش داده و تولید مدلهای گران تر آیفون 14 پرو را افزایش خواهد داد.

به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، شرکت تحقیقات بازار “ترند فورس” با بیان مطلب موفق، در گزارشی نوشت: سهم مدلهای گران تر آیفون ۱۴ پرو از ۵۰ درصد برنامه اولیه، به ۶۰ درصد کل تولید، افزایش خواهد یافت و ممکنست در آینده به ۶۵ درصد افزایش پیدا کند.

طبق گزارش “ترند فورس”، افزایش نرخ های بهره آمریکا، ممکنست هزینه مصرفی را فلج کرده و به تقاضا برای مدلهای آیفون ۱۴ در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۳ ضربه بزند. این امر می تواند به کاهش ۱۴ درصدی سال به سال تولید به ۵۲ میلیون دستگاه، منتهی شود.

تحلیلگران قبل تر اعلام نمودند مدلهای آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس، فروش سریعی دارند اما تقاضا برای مدل استاندارد که بطور معمول پرفروش ترین مدل گوشی اپل محسوب می شود، ناامید کننده بوده است.

اپل ماه گذشته در امتداد انتقال قسمتی از ظرفیت تولید آیفون از چین، اعلام نمود مدلهای آیفون ۱۴ را در هند تولید خواهدنمود. این شرکت که مدت ها تولید آیفون را در چین متمرکز کرده بود، در پی اختلافات تجاری میان واشنگتن و پکن و قرنطینه های کووید در سراسر چین که فعالیت اقتصادی را مختل کرده است، بدنبال پایگاه های دیگری برای تولید محصولاتش بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، “ترند فورس”، برآورد کرد که سهم اپل از هند، در سال ۲۰۲۳ از پنج درصد فراتر می رود و در سالهای آینده، افزایش می یابد.

وب سایت اینفورمیشن هفته گذشته به نقل از دو منبع مطلع در اپل گزارش کرده بود: اپل چند هفته بعد از شروع عرضه آیفون ۱۴ پلاس، تولیدش را برای ارزیابی مجدد تقاضا برای این مدل میان رده، متوقف می کند. آیفون ۱۴ پلاس در بین مدلهای جدید آیفون بود که هفتم سپتامبر رونمایی شدند و گزینه ارزان تری در مقایسه با مدل های گران تر آیفون پرو محسوب می شود. این مدل از هفتم ماه اکتبر روانه بازار شد.

اپل ماه گذشته برنامه افزایش تولید مدلهای جدید آیفون را با این انتظار که افزایش تقاضا برای مدلهای جدید اتفاق نخواهد افتاد، لغو و به تولیدکنندگان قراردادی خود اعلام نمود اقدامات برای افزایش تولید گوشیهای خانواده آیفون ۱۴ به میزان شش میلیون دستگاه در نیمه دوم امسال را محدود کنند.

اپل گزارش درآمد سه ماهه منتهی به سپتامبر را روز پنج شنبه منتشر خواهدنمود و با اهمیت ترین بخش این گزارش، جزییات مربوط به فروش مدلهای سری ۱۴ آیفون خواهد بود. خیلی از سرمایه گذاران منتظرند دریابند آیا مدلهای جدید آیفون، مسیر چرخه رشد را دنبال می کنند یا شرایط اقتصادکلان جهانی بر فروش این مدلهای پیشرفته تاثیر گذاشته است.

منبع: