آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان ۲۰۲۳ آغازی باردیگر برای بیت کوین

آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان ۲۰۲۳ آغازی باردیگر برای بیت کوین

به گزارش سئو مئو، به قول مدیر اجرایی یکی از شرکتهای حوزه فناوری، روند صعودی بعدی بیتکوین در سال ۲۰۲۳ آغاز خواهد شد.
به گزارش سئو مئو به نقل از کریپتو، هانتر هورسلی به لیست افرادی پیوست که فکر می کنند بهترین زمان سرمایه گذاری در بیتکوین، زمستان جاری ارزهای دیجیتال است.
هانتر هورسلی، مدیرعامل عرضه دهنده راهکارهای فناوری بیت وایز (Bitwise) اعتقاد دارد که بازارهای نزولی دوره خوبی هستند و سرمایه گذاران می توانند بیشتر به سمت بیتکوین گرایش یابند.
وی تخمین زد که روند صعودی بعدی، سال آینده آغاز خواهد شد و اشاره نمود که مشتریان شرکت وی قبلاً علاقه خویش را به این دارایی افزایش داده اند.
هورسلی الگوی تاریخی حرکت قیمت بیتکوین را چنین شرح داد که ارز دیجیتال در طول مدت وجود خود به صورت دوره ای از چرخه های چهار ساله عبور کرده است در حالیکه روندهای صعودی با شتاب رو به رشد همواره بازارهای نزولی را دنبال کرده اند. با تاکید بر این داده ها فرض کرد که این دارایی افزایش قیمت جدیدی را در سال ۲۰۲۳ آغاز خواهد نمود.
وی می گوید: در سال ۲۰۱۴، ارزش بازار تقریبا ۶۰ درصد و در سال ۲۰۱۸ به میزان ۷۰ درصد کاهش پیدا کرد و سال جاری، بدیهی است بازار حدود ۶۰ درصد کاهش پیدا کند و بر مبنای روند تاریخی ذکر شده انتظار می رود که سال آینده چرخه جدیدی را آغاز نماییم.
باوجود سقوط بازار فعلی، این مدیر اجرایی اظهار داشت که تعداد فزاینده ای از مشتریان بیت وایز علاقه خویش را به صنعت کریپتو تجدید کرده اند. به نظر هورسلی، کسانی که حالا (در شرایطی که قیمتها نسبت به سال قبل بسیار پایین تر است) به سمت این بازار می روند، شانس بیشتری برای کسب سود قابل توجه در آینده دارند.
«بنابراین سال جاری اساسا بازار کاهشی است. با این حال، ما شاهد افزایش علاقه از جانب پایگاه مشتریان خود بوده ایم و فکر می کنم پس زمینه خیلی از سرمایه گذاران کریپتو اینست که از لحاظ تاریخی چرخه های چهار ساله وجود داشته است در حالیکه فرصت هایی برای کسب درآمد در خیلی از لحظات بازار کریپتو نمایان شده است، بازارهای نزولی لحظاتی هستند که میتوان ثروت به دست آورد».
سرمایه گذاری در زمان بحران، استراتژی است که خیلی از کارشناسان مالی اتخاذ نموده اند. روایت از این حقیقت ناشی می شود که قیمتها به علت وحشت در این فضا سقوط می کنند اما وقتی اوضاع آرام می شود، از ارزش گذاری های قبلی پیشی می گیرند. بعنوان مثال، زمانی که همه گیری کووید-۱۹ در اوج خود بود، بیتکوین به زیر ۵۰۰۰ دلار سقوط کرد با این وجود، یک سال بعد ضررهای خویش را جبران کرد و به بالاترین حد خود یعنی نزدیک به ۷۰ هزار دلار رسید.
رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب «پدر پولدار، پدر بی پول» هم اعتقاد دارد که مردم باید بخشی از ثروت خویش را در طول یک بحران شدید پولی به بیتکوین اختصاص دهند. چندی قبل ادعا نمود که تورم تاریک، کاهش قدرت دلار آمریکا و رکود اقتصادی آتی، همچون علل دیگر و عوامل اصلی هستند که سبب می شوند سرمایه گذاران علاقه بیشتری به بیتکوین پیدا کنند.
جای تعجب نیست که مایکل سیلور، رئیس اجرایی میکرواستراتژی هم بخشی از این گروه باشد. در ژوئن سال جاری، وی سقوط بیتکوین به ۲۰ هزار دلار را بعنوان یک «فرصت خرید عالی» توصیف کرد.
در یادداشت دیگری، وی به ساکنان کشورهایی که از نظر اقتصادی در تنگنا قرار دارند سفارش کرد که برای حفظ ثروت خود در زمان آشفتگی بازار به بیتکوین رجوع کنند.
مجموع ارزش بازار جهانی رمزارزها هم اکنون ۹۱۶.۷۹ میلیارد دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۴۲ درصد کمتر شده است. هم اکنون ۴۰.۰۴ درصد کل بازار رمزارزها در اختیار بیتکوین بوده که در یک روز ۰.۰۳ درصد افزایش داشته است.
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۱۵ میلیارد دلار است که ۹۸.۰۴ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز هم اکنون ۲.۵۷ میلیارد دلار است که ۲۲۲.۴۸ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه های پایدار حالا ۳۲.۸۷ میلیارد دلار است که ۲۸۴۶.۱۰ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.
به روزرسانی قیمت رمزارزها (تا ساعت ۰۷: ۵۷صبح به وقت شرقی)
این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.
۱- بیت کوین
قیمت: ۱۹ هزار و ۱۴۰.۶۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۰ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۲۷ درصد کاهش
۲- اتریوم
قیمت: ۱۲۸۴.۶۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۲ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۱۰ درصد کاهش
۳- تتر
قیمت: ۱.۰۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۰ درصد افزایش
۴- یو اس دی کوین
قیمت: ۱.۰۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش
۵- بایننس کوین
قیمت: ۲۷۰.۰۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۲ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۱۳ درصد کاهش
۶- ریپل
قیمت: ۰.۴۸۵۱ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۲ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۰.۴۷ درصد کاهش
۷- کاردانو
قیمت: ۰.۳۶۶۶ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۳۱ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۳۹ درصد کاهش
۸- سولانا
قیمت: ۲۹.۸۴ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۹ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۷۸ درصد کاهش
۹ – دوج کوین
قیمت: ۰.۰۵۹۱۳ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۹ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۳۵ درصد افزایش
۱۰- پولکا دوت
قیمت: ۶.۱۴ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۴ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۲۶ درصد افزایش

منبع: