جزئیات قانون صادرات تراشه هوش مصنوعی آمریکا بزودی منتشر می شود

جزئیات قانون صادرات تراشه هوش مصنوعی آمریکا بزودی منتشر می شود

به گزارش سئو مئو، یک مقام کاخ سفید اظهار داشت: دولت بایدن بزودی قانون جدیدی برای تعیین تکلیف صادرات تراشه های هوش مصنوعی با کارایی بالا به کشورهایی مانند چین وضع خواهد نمود.

به گزارش سئو مئو به نقل از رویترز، تارون چابرا، یکی از اعضای شورای امنیت ملی آمریکا که بر مسائل فناوری تمرکز دارد، اظهار داشت که نامه هایی از وزارت بازرگانی ایالات متحده برای شرکتهای ان ویدیا و ای ام دی ارسال شده و از آنها خواسته شده صادرات چنین تراشه هایی را به چین متوقف کنند؛ تراشه هایی که می توانند برای انجام اموری مانند پردازش زبان های طبیعی و تحقیقات در مورد تسلیحات هسته ای مورد استفاده قرار گیرند.
او در یک سخنرانی در مراسمی که توسط مؤسسه بروکینگز برگزار شد، توضیح نداد این مقررات امکان دارد چه شکل و ماهیتی داشته باشد.
رویترز در اوایل این ماه گزارش داد ایالات متحده درحال برنامه ریزی برای اعمال محدودیت هایی برای صادرات تراشه های هوش مصنوعی به چین است که امکان دارد در ماه اکتبر اعمال شود.
یک ماه پیش اعلام گردید شرکتهای تراشه ساز نامه هایی برای عدم صادرات تراشه های پیشرفته از دولت آمریکا دریافت کرده اند، بعد از افشای این نامه ها که به معنای کاهش بالقوه ۴۰۰ میلیون دلاری درآمد ان ویدیا در سه ماهه مالی جاری بود، سهام این شرکت به میزان قابل ملاحظه ای سقوط کرد.

منبع: