نقد کاربران در پلی استور گوگل فیلتر می شود

نقد کاربران در پلی استور گوگل فیلتر می شود

به گزارش سئو مئو، گوگل با تغییر سیاست فروشگاه اپلیکیشن پلی استور (Play Store)، نقدهایی که کاربران برای برنامه ها ارسال می کنند را با ۲۴ ساعت تاخیر، برای همه کاربران قابل مشاهده می کند.

به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، نقد کاربران در فروشگاه پلی استور گوگل، معیار ارزشمندی در تصمیم گیری برای دانلود یک اپلیکیشن یا بازی است اما این نقدها همیشه بی عیب نیستند. همه این اپلیکیشن ها امکان دارد با کمپین های ارسال انبوه نقد منفی مواجه شوند که طی آنها کاربران تصمیم می گیرند شهرت یک اپلیکیشن را در چارچوب اعتراض، مخدوش کنند. همینطور کاربران اغلب به خاطر مشکلاتی که به سادگی توسط طراح برنامه می توانند حل شوند، امتیاز یک ستاره می دهند. برای مقابله با این مسائل، گوگل بعد از یک تاخیر ۲۴ ساعته، نقد کاربران را منتشر می کند و به الگوریتم ها و طراحان اپلیکیشن، زمان کافی برای واکنش می دهد.

سیاست جدید پلی استور که ابتدا توسط میشال رحمان مشاهده شد، کاملا واضح است. نقد اپلیکیشن ها معمولاً تنها ۲۴ ساعت بعد از ایجاد شدن، ارسال می شوند البته این مدت زمان قطعی نیست و امکان دارد کمی زودتر یا دیرتر نقدها ارسال شوند. در حالیکه نقدهای جدید برای عموم قابل مشاهده نیستند اما طراحان همچنان قادرند آنها را مشاهده کنند و بدین سان فرصت پیدا می کنند بموقع واکنش نشان داده و قبل از انتشار علنی نقدها، چاره ای برای مشکلات احتمالی پیدا کنند.

گوگل اعلام نموده که سیاست جدید، به شناسایی بهتر امتیازهای مشکوک کمک می نماید. این گفته به معنای آن است که گوگل از این فرصت زمانی، برای ارزیابی آغاز شدن کمپینهای ارسال انبوه نقدهای منفی استفاده می نماید و از نقدهای بد بدون توجیه جلوگیری می کند. آن روی دیگر این سکه، امکان دارد شامل نقدهای خریداری شده باشند.

اگرچه مقررات گوگل به طراحان اجازه نمی دهد برای نقدهای مثبت، پول پرداخت کنند اما شرکتهای گوناگونی خدمات مشابه را عرضه می کنند. تاخیر در فرایند نقدها به گوگل کمک خواهد نمود این کمپین ها را شناسایی و متوقف نماید.

تاخیر جدید امکان دارد از داغی بحثها بکاهد. افزایش یکباره نقدها سبب می شود کاربران مشاهده کنند که همزمان دیگران هم نقدهای منفی ارسال می کنند. وقتی نقدها با تاخیر قابل مشاهده شود، چنین اتفاقاتی تکرار نخواهد شد.

بر اساس گزارش وبسایت اندروید پلیس، باید دید سیاست جدید، چظور چهره پلی استور را تغییر می دهد و آنرا به مکان مدنی تری تبدیل می کند یا خیر.

منبع: