آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان بیت کوین بدترین رمزارز دیجیتال است؟

آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان بیت کوین بدترین رمزارز دیجیتال است؟

به گزارش سئو مئو، بنیان گذار و مدیر ارشد صندوق سرمایه گذاری سایبر کاپیتال، جاستین بونز، بیتکوین (BTC) را از لحاظ فنی در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال به علت عدم پیشرفت تکنولوژیکی یکی از بدترین ارزهای رمزنگاری شده معرفی کرده و اعتقاد دارد که این دارایی صرفا سفته بازانه و بدون کاربرد است.
به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا و به نقل از کریپتو، بونز اظهار نمود که ارزش پیشنهادی بیتکوین و خود بیتکوین به علت یک مدل امنیتی بلند مدت نقض شده، کیفیت نسبتاً ضعیف اقتصادی و کمبود ظرفیت همینطور عدم قابلیت برنامه ریزی و ترکیب پذیری در راه انحطاط است.
بونز چندین سال است که یکی از قدیمی ترین صندوق های ارز دیجیتال اروپا به نام سایبر کاپیتال (Cyber Capital) را تاسیس کرده است و از سال ۲۰۱۴ خویش را محقق تمام وقت کریپتو می داند.
در حالیکه وی در سال ۲۰۱۴ به شدت از بیتکوین دفاع کرده است اما حالا می گوید: «واقعیت اینست که بیتکوین به صورت قابل ملاحظه ای از آن زمان تغییر کرده و عدم افزایش حد اندازه بلوک آن نشان دهنده انحراف عمده از چشم انداز و هدف اصلی بیتکوین است».
جهان هم حرکت و پیشرفت کرده است. به یاد دارم که قبلاً گفته می شد، بیتکوین فقط بهترین فناوری ها را به کار می گیرد اما این فرضیه به صورت کامل شکست خورده است چونکه بیتکوین هیچ قرارداد هوشمند، فناوری حفظ حریم خصوصی یا پیشرفت های بزرگی ندارد.
با این وجود بونز به شبکه لایتنینگ بیتکوین که یکی از راهکارهای واضح تر برای مشکل مقیاس گذاری شبکه است اشاره ای نکرد.
بونز اضافه کرد: شبکه های رقیب از روش های طراحی توکن برتر بهره برده اند، به صورتی که بعضی از شبکه های قراردادهای هوشمند از مکانیسم های توکن سوزی استفاده می نمایند که می تواند سبب ایجاد نرخ تورم منفی برای توکن شود.
بونز استدلال می کند که بدون هیچ گونه پیشرفت یا ابزار مهم تکنولوژیکی، بیتکوین برای خیلی از مردم به یک دارایی صرفا سوداگرانه تبدیل گشته است که برخلاف علل اساسی درآمد، سودمندی و تحلیل و بررسی مورد استفاده به سرمایه گذاری ادامه می دهند.
بونز نخستین کسی نیست که از چنین زبان قوی برای توصیف بیتکوین استفاده می نماید. در ژوئن ۲۰۲۲، رئیس شبکه خدمات بلاک چین (BSN)، یفان هه اظهار داشت که «همه ارزهای دیجیتال کنترل نشده همچون بیتکوین طرح های پونزی هستند».
رزا ریوس، خزانه دار سابق ایالات متحده و عضو فعلی هیئت مدیره ریپل سال قبل در ماه سپتامبر اظهار داشت که بیتکوین در مقایسه با سایر دارایی های دیجیتال مانند ریپل که به طور عمده برای تسهیل پرداخت های بین مرزی استفاده می شود، چیزی بیشتر از یک ابزار سوداگرانه نیست.
زمانی که بیتکوین در سال ۲۰۰۹ افتتاح شد بعنوان یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا طراحی شده بود و ساتوشی ناکاموتو به این مورد اشاره نمود که هر گونه گمانه زنی در مورد ارزش آن بعنوان یک سرمایه گذاری صرفا محصول جانبی هدف اصلی آن است.
مجموع ارزش بازار جهانی رمزارزها هم اکنون ۹۸۰.۸۱ میلیارد دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل ۳.۰۸ درصد کمتر شده است. هم اکنون ۳۹.۴۲ درصد کل بازار رمزارزها در اختیار بیتکوین بوده که در یک روز ۰.۳۳ درصد کاهش داشته است.
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۶۴.۹۰ میلیارد دلار است که ۱۹.۹۵ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز هم اکنون ۴.۶۸ میلیارد دلار است که ۷.۲۱ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه های پایدار حالا ۵۹.۳۱ میلیارد دلار است که ۹۱.۳۹ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.
به روزرسانی قیمت رمزارزها (تا ساعت ۰۷: ۳۶ بامداد به وقت شرقی)
این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.
۱- بیت کوین
قیمت: ۲۰ هزار و ۱۹۵.۵۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۵ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۱۷ درصد افزایش
۲- اتریوم
قیمت: ۱۵۳۵.۲۳ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۳۱ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۰۹ درصد افزایش
۳- تتر
قیمت: ۱.۰۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۰ درصد افزایش
۴- یو اس دی کوین
قیمت: ۰.۹۹۹۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش
۵- بایننس کوین
قیمت: ۲۸۶.۷۵ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۵ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۹۲ درصد افزایش
۶- کاردانو
قیمت: ۰.۴۴۸۱دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۴ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۷۷ درصد افزایش
۷- ریپل
قیمت: ۰.۳۳۰۶دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۳ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۳.۰۵ درصد افزایش
۸- سولانا
قیمت: ۳۲.۰۸ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۹ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۱۲ درصد افزایش
۹ – دوج کوین
قیمت: ۰.۰۶۳۳۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۳ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۷۰ درصد افزایش
۱۰- پولکا دوت
قیمت: ۷.۲۲ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۵ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۳۷ درصد افزایش

منبع: