سامسونگ عرضه كرد ابزار جدید برای مخفی کردن اطلاعات گوشی در دست تعمیر

سامسونگ عرضه كرد ابزار جدید برای مخفی کردن اطلاعات گوشی در دست تعمیر

سامسونگ برای مخفی کردن اطلاعات شخصی کاربرانی که قصد دارند گوشی خودرا به تعمیرکار بسپارند، راه کاری به شکل ˮحالت تعمیرˮ (Repair Mode) معرفی کرده است.

به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، با گزارش های فراوانی که از فروش انبوه اطلاعات شخصی توسط هکرها در اینترنت منتشر می شود، فرستادن گوشی برای تعمیر ممکنست اضطراب آور باشد و کاربران ممکنست بخواهند اطلاعات شان را پاک کنند اما بعد از آن باید زحمت بازگرداندن آنها را متحمل شوند. سامسونگ، با معرفی قابلیت “حالت تعمیر”، کار را برای کاربران آسان تر کرد.

طبق گزارش وب سایت SamMobile، کاربران می توانند قابلیت جدید را در قسمت “تنظیمات”، در بخش “باتری و نگهداری دستگاه” (Battery and Device Care) فعال کنند. سامسونگ درباره فناوری مربوط به این توانایی توضیح نداده اما وقتی فعال شود، اطلاعات شخصی، تصاویر، پیام ها و حساب های لینک شده را پنهان خواهدنمود. تنها اپلیکیشن های از پیش نصب شده برای تعمیرکار قابل مشاهده خواهد بود. کاربران برای دسترسی مجدد به اطلاعاتشان، کافی است این حالت را غیرفعال کنند و از پترن یا اثر انگشت برای احراز هویتشان استفاده کنند.

بر اساس گزارش وب سایت انگجت، این توانایی هنوز خارج از کره جنوبی اعلام نشده و فعلا برای گوشیهای سری گلکسی اس ۲۱ موجود است. با اینحال سامسونگ اعلام نموده که در آینده، این توانایی را برای مدل های دیگر و احتمالاً در مناطق دیگر عرضه خواهدنمود.