معاون وزیر ارتباطات: توسعه فیبرنوری گام اول اجرای پروژه شبکه ملی اطلاعات در کشور است

معاون وزیر ارتباطات: توسعه فیبرنوری گام اول اجرای پروژه شبکه ملی اطلاعات در کشور است

به گزارش سئو مئو معاون وزیر ارتباطات ضمن اشاره به این که توسعه فیبرنوری گام اول اجرای پروژه شبکه ملی اطلاعات در کشور است، اظهار داشت: تا امروز ۸ شرکت FCP آمادگی خویش را برای اجرای این پروژه در کشور اعلام نمودند.

به گزارش سئو مئو به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، صادق عباسی شاهکوه، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مراسم بهره برداری از فاز نخست پروژه توسعه فیبرنوری شهر قزوین ضمن اشاره به این که پروژه توسعه ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبرنوری (FTTX) یکی از مهم ترین پروژه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت سیزدهم است، اظهار داشت: اجرای این پروژه علاوه بر افزایش کیفیت خدمات در شبکه ثابت سبب کاهش اختلالات در شبکه ارتباط سیار هم می شود.
رئیس رگولاتوری با اشاره به اینکه اجرای پروژه FTTX نیازمند تأمین منابع مالی سنگینی است و بدون حمایت دولت امکان اجرای آن میسر نبود، تصریح کرد: تخصیص حق السهم دولت از درآمد اپراتورهای سیار و ثابت برای اجرای این پروژه ملی گامی مهم و اساسی برای پیشبرد این پروژه است.
وی ضمن اشاره به این که تا امروز تعداد ۸ شرکت FCP آمادگی خویش را برای اجرای این پروژه در نقاط مختلف کشور اعلام نموده اند، اضافه کرد: تمام تلاش ما در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و رگولاتوری این است که در طول چند ماه آینده فعالان بخش خصوصی بتوانند تمام ۲۰ میلیون پوشش را متعهد شوند تا ما از این نظر دغدغه ای نداشته باشیم.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه توسعه فیبرنوری گام اول اجرای پروژه شبکه ملی اطلاعات در کشور است، اظهار داشت: ترغیب مردم به استفاده از خدمات پر سرعت ارتباطات ثابت و تولید محتوای فاخر و پرارزش بومی دو گام دیگر در جهت پیاده سازی شبکه ملی اطلاعات است که باید به موازات توسعه فیبرنوری صورت گیرد.
بر اساس این گزارش، پروژه توسعه فیبرنوری قزوین، بخشی از پروژه ملی توسعه ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبرنوری (FTTX) است که توسط شرکت شاتل و با مشارکت شهرداری قزوین در این شهر اجرایی شده است و با اجرای آن دسترسی حدود ۳۵ هزار واحد مسکونی، اداری و تجاری به اینترنت پر سرعت فراهم گشته است.

منبع: