ایلان ماسک زیر توافق خرید توییتر زد

ایلان ماسک زیر توافق خرید توییتر زد

سئو مئو: ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و پولدارترین مرد جهان، اعلام نمود قرارداد 44 میلیارد دلاری خرید توییتر را لغو می کند برای اینکه این شرکت شبکه اجتماعی مفاد گوناگون توافق خرید را نقض کرده است.

به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، برت تایلور، رییس هیات مدیره توییتر، در توییتر اعلام نمود هیات مدیره می خواهد اقدام حقوقی را برای اجرای این توافق، پیگیری کند. وی نوشت: هیات مدیره توییتر به نهایی کردن معامله برمبنای قیمت و شرایط توافق شده با آقای ماسک، پایبند بوده است.

وکلای ماسک در اظهاریه ای اعلام نمودند توییتر در پاسخگویی به درخواستهای گوناگون اطلاعات درباره حسابهای ساختگی یا ربات در این پلت فرم که برای کارآیی تجاری این شرکت اهمیت دارد، اهمال نموده است.

ماسک همین طور اظهار داشت: از این توافق کنار می رود برای اینکه توییتر، مدیران ارشد و یک سوم از تیم مستعد خودرا اخراج کرده که نقض تعهد توییتر برای حفظ تشکیلات فعلی خود است.

تصمیم ایلان ماسک، احتمالاً به منازعه حقوقی بین این میلیاردر و شرکت توییتر منجر می شود. توافقهای خرید و ادغام که اغلب به اختلاف می خورند، در دادگاههای دِلاوِر پیگیری می شوند برای اینکه شرکتهای هدف مایل هستند ابهامات پیرامون آینده خودرا حل کنند. بگفته یک منبع آگاه، توییتر امیدوار است که جلسات دادگاه تا چند هفته دیگر شروع شود و این مسئله تا چند ماه دیگر حل و فصل شود.

ارزش سهام توییتر در معاملات روز جمعه شش درصد سقوط کرد و به ۳۴.۵۸ دلار رسید که ۳۶ درصد پایین تر از قیمت ۵۴.۲۰ دلار هر سهم است که ماسک در آوریل توافق کرده بود برای خرید توییتر پرداخت کند. ارزش سهام توییتر بعد از اینکه ماسک اوایل آوریل، سهام این شرکت را خریداری کرد، صعود کرده و این شرکت را از ریزش گسترده سهام بازار فناوری مصون نگه داشته بود. اما بعد از اینکه ماسک در ۲۵ آوریل توافق کرد توییتر را خریداری کند، سهام توییتر ظرف مدت چند روز، ریزش پیدا کرد و سرمایه گذاران احتمال دادند ماسک از توافق خرید پا پس می کشد. با افت قیمتی که روز جمعه پیدا کرد، ارزش سهام توییتر حالا به پایین ترین حد از مارس رسیده است.

بر اساس توافق خرید، اگر ماسک نتواند قرارداد خرید را به دلایلی مانند مشکل تامین فاینانس یا مخالفت رگولاتوری، تکمیل کند، باید یک میلیارد دلار خسارت به توییتر پرداخت کند. اما اگر ماسک خود به این قرارداد خاتمه دهد، پرداخت چنین خسارتی در کار نخواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، برخی از کارمندان توییتر واکنش منفی خودرا به اتفاق اخیر با ارسال پستهایی در توییتر ابراز کردند. کارمندان این پلت فرم شبکه اجتماعی نگران آینده شغلی، دستمزد و امکان دورکاری هستند و خیلی از آنها درباره برنامه های ماسک برای تسهیل نظارت بر محتوا در این پلتفرم، ابراز بدبینی کرده بودند.

منبع: