از سوی ناسا؛ زمان تقریبی مأموریت ماه نورد آرتمیس ۱

از سوی ناسا؛ زمان تقریبی مأموریت ماه نورد آرتمیس ۱

به گزارش سئو مئو ناسا بعد از آزمایش موفقیت آمیز سیستم سوخت رسان موشک اس ال اس در ۲۰ ژوئن می خواهد مأموریت ماه نورد آرتمیس ۱ را به سرانجام برساند.

به گزارش سئو مئو به نقل از آرس تکنیکا، جیم فری، مدیر برنامه توسعه سیستم های اکتشافی ناسا، اعلام نمود این هفته ناسا بازه زمانی ۲۳ آگوست تا ۶ سپتامبر را برای پرتاب آرتمیس ۱ در نظر گرفته است. چونکه هفته گذشته این طرح پیشرفت مناسبی داشته است.
ناسا اخیراً اعلام نموده بود به دنبال آزمایش موفقیت آمیز سیستم سوخت رسان موشک اس ال اس بازه زمانی بین ۲۶ ژوئیه و ۱۰ آگوست را برای پرتاب آرتمیس ۱ در نظر گرفته است. ولی اکنون این بازه زمانی تغییر کرده است.
قبل از شروع پرواز، تکنسین ها باید آماده سازی نهایی راکت آنرا انجام دهند. ناسا از اول جولای سیستم سوخت رسان موشک اس ال اس را به ساختمان مونتاژ مرکز فضایی کندی منتقل کرد تا برای بروزرسانی آن اقدام گردد. مقرر است پس از آماده سازی آرتمیس ۱ از آن برای حمل یک ماژول ویژه معروف به اوریون به مدار ماه استفاده گردد تا مشخص شود چنین مأموریتی چگونه بر روی بدن انسان تاثیر می گذارد.
در مرحله بعدی آرتمیس ۲ چهار فضانورد را به مدار ماه خواهد برد تا در نهایت آنها برای مدتی طولانی بر روی تنها قمر زمین مستقر شوند. انتظار می رود این مأموریت در نیمه دوم دهه حاضر صورت گیرد.

منبع: