سناتورهای آمریکایی پیگیر شرایط امنیتی تیک تاک

سناتورهای آمریکایی پیگیر شرایط امنیتی تیک تاک

سئو مئو: گروهی متشکل از شش سناتور جمهوری خواه آمریکایی خواهان پاسخگویی جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا درباره نتیجه تحقیقات انجام شده توسط دولت بایدن در مورد شرایط امنیتی تیک تاک شدند.

به گزارش سئو مئو به نقل از رویترز، کمیته سرمایه گذاری خارجی دولت ایالات متحده که معاملات خارجی را برای جلوگیری از تهدید امنیت ملی این کشور بررسی می کند، در آگوست سال ۲۰۲۰ به شرکت چینی بایت دنس فرمان داد تا تیک تاک را به سبب ترس از انتقال دیتای کاربران ایالات متحده به چین به شرکتی آمریکایی واگذار کند.
تیک تاک هفته گذشته اعلام نمود انتقال اطلاعات کاربران آمریکایی خود به سرورهای اوراکل را تکمیل کرده، برای اینکه به دنبال رفع نگرانی های ایالات متحده در مورد یکپارچگی داده های کاربران آمریکایی است.
تعدادی از سناتورهای آمریکایی شامل تام کاتن، بن ساس، مایک براون، مارکو روبیو، تاد یانگ و راجر ویکر از یلن سوالات مختلفی پرسیدند تا مشخص شود آیا دولت آمریکا اقدامات لازم برای اجرای دستور واگذاری مربوط به آگوست سال ۲۰۲۰ را انجام داده یا خیر.
سناتورها می خواهند بدانند آیا تیک تاک بصورت محلی در ایالات متحده مدیریت می شود؟ و آیا دولت ایالات متحده توانایی دسترسی و بازرسی منظم کد منبع الگوریتم این برنامه را خواهد داشت؟ سوال دیگر آنها این بوده که آیا دولت ایالات متحده از ضمانت های لازم برای ذخیره سازی داده های کاربران آمریکایی تیک تاک در خاک این کشور بهره گرفته و سیاست های حفظ حریم خصوصی با جدیت اعمال می شوند یا خیر.
دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا، کوشش کرد تا کاربران جدید را از دانلود وی چت و تیک تاک منع کند اما در نهایت با منع قضائی مواجه گردید.
رئیس جمهور جو بایدن در ژوئن ۲۰۲۱ مجموعه ای از دستورات اجرائی ترامپ دراین زمینه را کنسل کرد و به وزارت تجاری فرمان داد تا نگرانی های امنیتی ناشی از استفاده از این برنامه ها را بررسی کند.

منبع: