توقف فروش فناوری تشخیص احساسات مایکروسافت

توقف فروش فناوری تشخیص احساسات مایکروسافت

مایکروسافت اعلام نمود فروش فناوری که احساسات یک نفر را بر اساس تصویر چهره حدس می زند را متوقف خواهد نمود و دیگر دسترسی بدون قید به فناوری تشخیص چهره فراهم نخواهد کرد.

به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، این اقدامات منعکس کننده تلاشهای فراهم کنندگان خدمات ابری برای کنترل فناوریهای حساس، همزمان با تلاش قانونگذاران اروپایی و آمریکایی برای اعمال محدودیتهای قانونی جامع هستند.

از سال میلادی گذشته، مایکروسافت درحال بررسی این است که آیا سیستمهای تشخیص احساسات در علم ریشه دارند.

سارا بِرد، مدیر محصول گروه اصلی در واحد هوش مصونوعی آزور مایکروسافت در یک پست وبلاگ اعلام نمود: این تلاشها سوالات مهمی را در مورد حریم خصوصی و عدم توافق نظر بر سر یک تعریف از احساسات و ناتوانی برای تعمیم ارتباط بین حالات چهره و وضعیت احساسی در موارد مورد استفاده، مناطق و گروه هایی به وجود آورد.

مشتریان فعلی مایکروسافت پیش از این که دسترسی به ابزارهای هوش مصنوعی که کار آنها تفکیک احساسات، جنسیت، سن، لبخند، موی صورت، مو و آرایش است را از دست بدهند، یک سال زمان خواهند داشت.

سرویس گوگل کلود سال میلادی گذشته ارزیابی مشابهی را انجام داد و ۱۳ احساسات برنامه ریزی شده را از ابزار خود برای خواندن احساسات، حذف نمود و چهار احساس دیگر مانند شادمانی و اندوه را تحت بازنگری قرار داد. گوگل کلود سرگرم ارزیابی سیستم جدیدی است که حرکاتی مانند اخم کردن و لبخند زدن را بدون احتیاج به مرتبط کردن آنها به یک احساس، توصیف می کند.

مایکروسافت اعلام نمود مشتریان حالا باید جهت استفاده از سرویسهای تشخیص چهره این شرکت که به افراد امکان می دهد وارد وب سایتها شوند یا قفل در را با اسکن چهره باز کنند، تایید دریافت نمایند.

بر اساس گزارش رویترز، این شرکت از مشتریانش خواست از مواردی که حریم خصوصی را نقض می کنند یا عملکرد فناوری گرفتار مشکل می شود مانند شناسایی خردسالان، اجتناب کنند اما به صورت روشن این موارد استفاده را ممنوع نکرد.

منبع: