معاون پارلمانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات: شرکت های IT و ICT استان زنجان توانمند هستند

معاون پارلمانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات: شرکت های IT و ICT استان زنجان توانمند هستند

زنجان معاون پارلمانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: شرکت های حوزه IT و ICT استان زنجان توانمند بوده و می توانند این استان را در اقتصاد دیجیتال به نقطه معینی برسانند.

رضا باقری اصل شامگاه امروز (۲۵ خردادماه) در جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی با اشاره به قانون گرفتن مجوزها برای شرکتها و نهادها، بیان کرد: طبق قوانین جدید، مجوزها دو دسته است. اول مجوز ثبتی مبنا و اعلامی و دوم مجوزهای تأییدمحور که باید هر دو این مجوزها گرفتن شود.

وی با اشاره به وظایف اقتصاد دیجیتال در زمینه مجوزها، عنوان کرد: کارگروه اقتصاد دیجیتال باید مجوزها را اعلام و سپس صادر کند و در نهایت در دیتابِیس مشخص شود.

باقری اصل با اعلان اینکه توضیحات پایلوت استانی واضح نیست، اظهار نمود: پایلوت استانی برای استان زنجان در ذات خود موضوع بسیار مفیدست اما توضیحات ارائه شده در این زمینه واضح نیست و باید دقیق تر پردازش شود.

این مسئول با اشاره به جزییات تشکیل پایلوت، اظهار داشت: پایلوت دو دسته است. اول پایلوت مجوز و دوم پایلوت استان که هر دو دسته باید بررسی شود.

باقری اصل با اشاره به همکاری هایی که منجر به ارائه سرویس استانی می شود، بیان کرد: حوزه های مختلفی برای همکاری در امتداد ارائه سرویس استانی وجود دارد، همچون حوزه سلامت، حوزه مالی، حوزه تجارت و حوزه رفاهی که با همکاری این حوزه ها در کارگروه اقتصاد دیجیتال، مصوبه خوبی در این بخش فراهم خواهد شد.

این مسئول همین طور با اشاره به طراحی نرم افزار «زنجان من»، اظهار داشت: ما می توانیم به آسانی از سرویس هایی مانند زنجان من در امتداد پیشرفت اقتصاد دیجیتال استان زنجان و تنوع در خدمات الکترونیکی و نیز ایجاد پایلوت استانی استفاده نمائیم.

معاون پارلمانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از هرگونه ایده و طرح و نیز کوشش برای پیشرفت اقتصاد دیجیتال حمایت کرده و تلاش می نماییم که استان زنجان در این عرصه بیش از پیش توسعه یابد.

در این جلسه همین طور نمایندگان شرکت های بخش خصوصی IT و ICT مشکلات و پیشنهادات خودرا برای پیشبرد اهداف اقتصاد دیجیتال در زنجان و راه گشایی از مشکلات این حوزه بیان نمودند.