فراهم شدن امکان انتقال محتوای واتس اپ از اندروید به آیفون

فراهم شدن امکان انتقال محتوای واتس اپ از اندروید به آیفون

پیام رسان واتس اپ سرانجام قابلیتی را عرضه نمود که به کاربران امکان می دهد فایل ها و دیتاهای دیگر را از دستگاه اندروید به گوشی iOS منتقل کنند.

به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، این بروزرسانی کمک می نماید مشکل انتقال چت ها بین دو سیستم عامل موبایل حل شود. سال قبل قابلیت انتقال آرشیو کاربران واتس اپ از نسخه iOS به اندروید عرضه شده بود و تابحال اخبار زیادی درباره عرضه قابلیت متقابل وجود نداشت. عرضه این توانایی از جانب مارک زاکربرگ، مدیرعامل شرکت مِتا پلتفرمز – شرکت مادر واتس اپ- در پستی در فیسبوک اعلام گردید. اولین نشانه های عرضه این توانایی ابتدا توسط وبسایت WABetaInfo کشف شده بود.

این فرایند انتقال تنها در گوشیهای جدید یا آیفون های ریست شده عمل می کند و از اپلیکیشن فعلی “انتقال به iOS”برای اندروید (که پیش از این به انتقال مخاطبان، تقویم، پیامکها و اطلاعات دیگر کمک می کرد)، استفاده می نماید. در زمان انجام تنظیمات آیفون، باید گزینه انتقال اطلاعات از اندروید انتخاب گردد و سپس اقدامات بعدی در اپلیکیشن اندروید دنبال شود. به محض اینکه تنظیمات آیفون کامل شد، کاربران باید با همان شماره تلفن، وارد حساب واتس اپ خود شوند.

این قابلیت فعلاً در نسخه آزمایشی بتا عرضه شده و ازاین رو امکان دارد کاربران در فرایند انتقال، با باگهایی روبه رو شوند.

کاربران باید مطمئن شوند که از دستگاههای اندروید ۵ لولی پاپ یا نسخه های جدیدتر با نسخه ۲.۲۲.۷.۷۴ واتس اپ یا نسخه جدیدتر آن استفاده و محتوای خویش را به دستگاه آیفونی منتقل می کنند که نسخه iOS ۱۵.۵ یا جدیدتر از آنرا دارد.

بر اساس گزارش وبسایت انگجت، در فرایند انتقال، همه اطلاعات کاربران شامل تصاویر، ویدئوها و پیامهای صوتی منتقل می شود اما سابقه تماس ها در همان دستگاه قبلی می ماند.

منبع: