کیندل آمازون از چین رفتنی شد

کیندل آمازون از چین رفتنی شد

شرکت آمازون فروشگاه کتاب الکترونیکی کیندل در چین را به علت شکست در رقابت با رقبای بومی، سال میلادی آینده تعطیل خواهد نمود.

به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، این غول تجارت الکترونیکی، فروشگاه کتاب الکترونیکی کیندل را ۳۰ ژوئن سال ۲۰۲۳ تعطیل خواهد نمود. باآنکه فروشگاه الکترونیکی چینی کیندل از ۳۰ ژوئن سال آینده دیگر کتاب الکترونیکی نخواهد فروخت اما مشتریان می توانند تا یک سال دیگر کتابهایی که از این فروشگاه خریداری نموده بودند را دانلود کنند. اپلیکیشن کیندل در سال ۲۰۲۴ از فروشگاههای اپلیکیشن چینی حذف خواهد شد.

آمازون اعلام نمود عرضه کتابخوان کیندل به فروشندگان چینی را از روز پنج شنبه متوقف می کند. این شرکت در حساب رسمی خود در ویچت، اعلام نمود درحال تنظیم تمرکز استراتژیک فعالیت های خود است و کسب و کارهای دیگر این شرکت در چین ادامه می یابد. کسب و کار باقی مانده آمازون در چین شامل سرویسهای تجارت الکترونیکی، تبلیغات و ابری است.

سخنگوی آمازون قول داد این شرکت به پشتیبانی از کتابخوان های کیندل ادامه دهد یا پول خریدهای انجام شده در این دستگاه بعد از ژانویه سال جاری را برگرداند.

فروشگاه آنلاین آمازون در چین سال ۲۰۱۹ تعطیل شد و این شرکت بعد از چند دهه کوشش برای مقابله با برتری بازیگران بومی نظیر گروه علی بابا و جی دی دات کام، از بازار چین عقب نشینی کرد. تعطیلی فروشگاه کیندل با افزایش فشارهای رگولاتوری روی شرکتهای داخلی و خارجی که در چین فعالیت می نمایند، همزمان شده است. شرکت تنسنت هولدینگز با فاصله بسیاری در فضای کتابهای الکترونیکی در چین، پیشتاز است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکتهای اینترنتی آمریکایی شامل یاهو و لینکدین مایکروسافت هم در سالهای اخیر تعطیلی فعالیتهای شان در چین را با افشاره به فضای پرچالش این کشور، اعلام نموده اند.

منبع: