۱۰ کاری که باید برای پیشگیری از نفوذ هکرها انجام دهید

۱۰ کاری که باید برای پیشگیری از نفوذ هکرها انجام دهید

به گزارش سئو مئو در حالیکه جرائم سایبری روزبه روز درحال گسترش هستند، راه هایی وجود دارد که می تواند شما را در مقابل هکرها در امان نگه دارد.
به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، خواه کاربر اپل یا اندروید باشید یا ترجیح بدهید با لپ تاپ وارد حساب های کاربری خود شوید، نکاتی وجود دارد که می تواند شما را در مقابل هکرها در امان نگه دارد، چونکه جرایم سایبری همچنان در حال افزایش می باشد. گروههای امنیتی ۱۰ روش را مشخص کرده اند که هکرها تلاش می کنند از دستگاه شما سوءاستفاده کرده یا حساب های شما را هک کنند.
پیروی از مراحل سفارش شده می تواند شما را از سرقت اطلاعات شخصی یا از دست دادن پول نجات دهد. سفارش های استانداردی مانند راه اندازی احراز هویت چندعاملی و همینطور نکات دیگری که امکان دارد در نظر نگرفته باشید، وجود دارد که وبسایت نیویورک پست به آنها پرداخته است.
احراز هویت چندعاملی را تنظیم کنید
اغلب حساب های رسانه های اجتماعی و بانکداری آنلاین، گزینه های احراز هویت چندعاملی را در بخش تنظیمات خود دارند. تنظیم این توانایی به این مفهوم است که مراحل اضافه ای برای فرایند ورود به سیستم و موانع اضافی برای هر مجرم سایبری که تلاش در هک کردن شما داشته باشد، وجود دارد. استفاده از مجوزهای چندعاملی مراحل بیشتری را به فرایند ورود به سیستم اضافه کرده و ورود هکرها به سوابق تلفن شما را دشوارتر می کند.
از مجوزهای نادرست خودداری کنید
این مرحله بیشتر برای شرکت ها اعمال می شود و می توانید به کارفرمای خود درباره آن اخطار دهید. کارشناسان امنیتی نسبت به داشتن فهرست های طولانی مجوز دسترسی برای داده های شخصی اخطار می دهند. هرچه افراد کمتری به داده های خصوصی و مهم دسترسی داشته باشند، مجرمان سایبری افراد کمتری را می توانند هک کنند.
نرم افزارهای خویش را به روز کنید
این مورد امکان دارد یک نکته واضح به نظر برسد، اما خیلی از مردم فراموش می کنند نرم افزار خویش را به روز کنند یا انجام بروزرسانی سیستم را به تعویق می اندازند. بروزرسانی های نرم افزار معمولا با رفع اشکالاتی همراه هستند، ازاین رو به تعویق انداختن آنها می تواند به یک مجرم سایبری اجازه سوءاستفاده از نقص دستگاه شما را بدهد. به روز نگه داشتن نرم افزار تلفن، دسترسی هکرها به نقص یا نقاط ضعف را سخت تر می کند.
از لاگین ها و رمزهای عبور پیش فرض استفاده نکنید
هیچگاه از یک لاگین یا رمز عبور پیش فرض استفاده نکنید، چونکه حدس زدن آنها برای هکرها بسیار آسان است. رمزهای عبور خویش را هر از چندگاهی عوض کنید و از رمزهایی استفاده کنید که کسی نمی تواند در مورد شما حدس بزند و از گذاشتن تاریخ تولد و نام عزیزانتان بعنوان رمز عبور خودداری کنید.
از وی پی ان های غیرضروری استفاده نکنید
شبکه های خصوصی مجازی (VPN ها) می توانند برای گشت وگذار در اینترنت، گویی که در کشور دیگری هستید مفید باشند، اما بعضی از آنها می توانند شما را در مقابل کلاهبرداران صدمه پذیر کنند. ازاین رو مراقب باشید از چه وی پی انی استفاده می کنید، چونکه بعضی از آنها ابزارهای کافی برای پیشگیری از دسترسی هکرها به محتوای شخصی شما ندارند و حفاظت کافی را عرضه نمی کنند.
رمز عبور خویش را قوی کنید
همان گونه که از رمز عبور پیش فرض استفاده نمی کنید، لازم است مطمئن شوید رمز عبوری که انتخاب می کنید، قوی است. سایت ها معمولا نوع رمز عبور مورد نیاز را سفارش می کنند، ازاین رو مطمئن شوید که این سفارش ها را دنبال کنید، حتی اگر به معنای اضافه کردن تعداد زیادی اعداد و نماد باشد.
مراقب خدمات ابری باشید
وقتی داده های خویش را در سرویسهای ابری ذخیره می کنید، مطمئن شوید که از آنها محافظت می شود. آی کلاود اپل به خاطر امنیت بسیار مشهور است، اما بعضی از برنامه های ابری وجود دارند که می توانند شما را در مقابل حملات صدمه پذیر کنند. ازاین رو لازم است مراقب محتوایی که در فضای ابری آپلود می کنید و این که به چه افرادی اجازه دسترسی به آنرا می دهید، باشید. بعضی از سرویسهای ابری قویتر از سایرین هستند، ازاین رو هنگام انتخاب این سرویس ها، آگاه باشید.
مراقب «سرویس های پیکربندی نادرست» باشید
این نکته بیشتر برای خود سرویس ها است، چونکه آنها مسئولیت حفاظت از داده های شما را دارند. تحقیقای که پیش از این توسط IBM Security X-Force انجام شده نشان داده است که با اتخاذ سیاست های امنیتی مناسب میتوان از دو سوم حوادث امنیتی ابری جلوگیری کرد.
در تشخیص یک کلاهبرداری فیشینگ کوتاهی نکنید
اگر ایمیل یا پیامی حاوی پیوند مشکوک دریافت کردید، باید از باز کردن آن اجتناب کنید، حتی اگر لینک به ظاهر مهم باشد. کلاهبرداران عمدتا به دنبال این هستند که شما را بترسانند یا متقاعد کنند که چیز خوبی به دست خواهید آورد.
تشخیص کلاهبرداری های فیشینگ زمانی که بدانید باید به دنبال چه چیزی باشید، مانند اشتباهات املایی، استفاده نادرست از نام ها و آدرس های ایمیل عجیب و غریب می تواند آسان باشد. کلاهبرداران همینطور تلاش می کنند از راه تماس یا پیامک با شما ارتباط برقرار کنند و تلاش می کنند شما را بترسانند تا اطلاعات شخصی خویش را به آنها بدهید.
مطمئن شوید که محافظت مناسب را دارید
آخرین نکته ایمنی در ارتباط با تشخیص نقطه پایانی است. این نرم افزار مقرر است تهدیدی را شناسایی کند که قبلاً بعضی از موانع را دور زده است، با این نرم افزار می توانید پیش از گسترش، آنرا مسدود کنید. ازاین رو لازم است مطمئن شوید که نرم افزار امنیتی قوی دارید یا روی آن سرمایه گذاری کنید.

منبع: