به دنبال كاهش كاربران؛ فیسبوک بودجه بخش سخت افزار خودرا می کاهد

به دنبال كاهش كاربران؛ فیسبوک بودجه بخش سخت افزار خودرا می کاهد

سئو مئو: متا مالک فیسبوک به دنبال کاهش بودجه بخش آزمایشگاه های واقعیت است، واحدی که در مرکز استراتژی این شرکت برای تمرکز مجدد بر تولید محصولات سخت افزاری و توسعه متاورس قرار دارد.

به گزارش سئو مئو به نقل از رویترز، اندرو باسورث، مدیر ارشد فناوری، طی یک جلسه پرسش و پاسخ هفتگی در روز سه شنبه به کارکنان آزمایشگاه واقعیت گفت انتظار داشته باشند که تغییرات جدید در این بخش ظرف یک هفته آتی اعلام گردد.
سخنگوی متا تأیید کرد که وی به کارکنان گفته این بخش دیگر نمی تواند تعدادی از پروژه ها را انجام دهد و باید برخی از پروژه های دیگر را هم به تعویق بیاندازد. وی مشخص نکرد کدام پروژه ها تحت تأثیر قرار خواهند گرفت ولی اضافه کرد: اخراج کارکنان قسمتی از این تغییرات، محسوب نمی گردد.
فیس بوک ماه گذشته به سرمایه گذاران گفت بعد از کاهش کاربران این شبکه اجتماعی در اوایل سال جاری که موجب سقوط ارزش سهام آن شد، هزینه های خودرا در سال ۲۰۲۲ کاهش خواهد داد.
مارک زاکربرگ، مدیر اجرائی شرکت متا در اواخر آوریل گفت متا می خواهد سرعت برخی سرمایه گذاری های بلندمدت را در حوزه هایی مانند پلت فرم تجاری، زیرساخت های هوش مصنوعی و بخش آزمایشگاه های واقعیت کم کند.
متا کل هزینه های پیش بینی شده خود در سال ۲۰۲۲ را به بین ۸۷ تا ۹۲ میلیارد دلار کم کرد که نسبت به چشم انداز قبلی خود که بین ۹۰ تا ۹۵ میلیارد دلار بود، کمتر است. این شرکت هفته گذشته، به کارمندان خود اعلام نمود درحال کاهش موارد استخدام برای بیشتر پست های سطح متوسط تا ارشد است.

منبع: