تعمیر آیفون های مسروقه یا مفقودی ممنوع گردید

تعمیر آیفون های مسروقه یا مفقودی ممنوع گردید

سئو مئو: تعمیرکاران اپل دیگر اجازه ندارند، آیفون هایی را تعمیر کنند که بعنوان مسروقه یا مفقودی گزارش شده اند.

به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، وب سایت MacRumors گزارش کرد اپل به شعبه ها و تعمیرکاران مجاز خود اطلاعیه ای ارسال کرده و از آنها خواسته است دستگاههایی که در سیستمهای داخلی آنها به سرقت رفتن یا مفقود شدنشان اطلاع داده شده است را برای تعمیر قبول نکنند. این به مفهوم آنست که تعمیرکاران در هنگام دریافت دستگاه، شماره IMEI آنرا در سیستم ثبت دستگاه GSMA چک خواهند کرد.

سیستم ثبت دستگاه GSMA یک پایگاه داده جهانی است که در آن می توان شماره IMEI دستگاه را ثبت و وضعیت آنرا مشخص کرد. بطورمثال اعلام گردد که دستگاه مفقود شده، به سرقت رفته یا با کلاهبرداری تصرف شده است. این اقدام سیاست فعلی اپل برای عدم تعمیر دستگاههایی را توسعه می دهد که مالکان آنها نتوانسته اند قابلیت “آیفون من را پیدا کن” (Find My iPhone) را غیرفعال کنند. همین طور افراد را از خرید دستگاههای دست دوم خارج از منابع رسمی و مجاز بازمی دارد. فقط افراد می توانند به فروشگاههای تعمیری مراجعه کنند که به معتبر بودن مشخصات دستگاه اهمیتی نمی دهند.

بر اساس گزارش وب سایت انگجت، آیفون اپل طی سال های اخیر گران تر شده و این مسئله موجب رونق بازار گوشی های کارکرده آیفون شده است. بلومبرگ بتازگی گزارش کرده که اپل سرگرم کار روی یک سرویس اشتراک برای آیفون و محصولات دیگر است تا بدون دریافت یک مبلغ گزاف و تنها با پرداخت هزینه ماهانه، امکان ارتقای مرتب آنها را فراهم آورد.