همزمان با جنگ اوكراین؛ رشد تصاعدی حملات سایبری به روسیه در ماه جاری میلادی

همزمان با جنگ اوكراین؛ رشد تصاعدی حملات سایبری به روسیه در ماه جاری میلادی

سئو مئو: یک شرکت امنیت سایبری روز گذشته اعلام نمود تلاش ها برای ایجاد اختلال در عملکرد وب سایت های شرکت های مختلف فعال در روسیه در ماه مارس بالا رفته است.

به گزارش سئو مئو به نقل از رویترز، تنها تعداد حملات موسوم به انکار خدمات توزیع شده (DDoS) در ماه مارس تا به امروز در روسیه از تعداد حملات سایبری در کل ماه فوریه فراتر رفته است.
نهادهای دولتی و شرکت های دولتی مهم روسیه به سبب رویدادهای اوکراین مورد هدف قرار گرفته اند، وب سایت های وابسته به کرملین، شرکت هواپیمایی آئروفلوت و Sberbank وام دهنده بزرگ همچون شرکت هایی هستند که شاهد قطعی یا مشکلات دسترسی موقت بوده اند.
رس تله کام سولار، بازوی امنیت سایبری شرکت مخابراتی رس تله کام، روز جمعه اعلام نمود افزایش فعالیت در انجمن های هکرها را از ۲۲ تا ۲۳ فوریه شاهد بوده و بعد از آن حملاتی گسترده به منابع اینترنتی وابسته به مقامات دولتی از ۲۵ فوریه شروع شده است.
رس تله کام سولار در اطلاعیه ای اظهار داشت: هدف اصلی مهاجمان همچنان سایت های دولتی هستند. البته کسب وکارها نیز به هدف تبدیل گشته اند، خصوصاً بخش بانکی که به شدت توسط قدرت های غربی تحریم شده است.
این شرکت افزوده که متخصصان آن رشد قابل توجهی را در حملات DDoS در بخش تجاری شناسایی کرده اند و بیش از ۱۱۰۰ حمله از این دست از ۱ تا ۱۰ مارس در این بخش ثبت شده است که از ارقام کل ماه فوریه فراتر رفته است. همین طور در ماه مارس تا به امروز بیش از ۴۵۰ حمله مقابل بانکها ثبت شده که چهار برابر بیشتر از رقم ماه فوریه است.

منبع: