به دنبال ۳ كشور دیگر؛ ایتالیا شرکت تأیید هویت آمریکایی را ۲۰ میلیون یورو جریمه کرد

به دنبال ۳ كشور دیگر؛ ایتالیا شرکت تأیید هویت آمریکایی را ۲۰ میلیون یورو جریمه کرد

به گزارش سئو مئو رگولاتوری ایتالیا شرکت کلیرویو عرضه دهنده خدمات تأیید هویت با استفاده از هوش مصنوعی را به دلیل نقض قوانین اتحادیه اروپا به پرداخت ۲۰ میلیون یورو جریمه محکوم نمود.

به گزارش سئو مئو به نقل از انگجت، بررسی های مقامات ایتالیایی نشان داده است پایگاه داده کلیرویو حاوی حدود ۱۰ میلیارد تصویر از چهره افراد است که بعضی از آنها ایتالیایی یا ساکن ایتالیا هستند. این شرکت آمریکایی به دلیل نقض حریم شخصی افراد و نگهداری بدون اجازه تصاویر شهروندان و ساکنان ایتالیا ۲۰ میلیون یورو جریمه شده و باید تمامی این داده ها را پاک کند.
این نخستین بار نیست که شرکت مذکور با جریمه های سنگین مالی ناشی از بی توجهی به حریم شخصی افراد مواجه می شود. رگولاتوری انگلیس هم در نوامبر گذشته کلیرویو را ۱۷ میلیون پوند جریمه کرد، چونکه تصاویر سلفی افراد مختلفی را بدون جلب رضایت آنها از راه دوربین های امنیتی خود جمع آوری کرده بود. سوئد، فرانسه و استرالیا هم در ماه های گذشته این شرکت را جریمه کرده اند.
کلیرویو همکاریهای گسترده ای با نهادهای امنیتی و اطلاعاتی آمریکا داشته و پیش از این بعضی از نمایندگان دموکرات کنگره خواهان فسخ قرارداد اف بی آی و سازمان های اطلاعاتی و جاسوسی ایالات متحده با این شرکت شده بودند، چونکه ابزار تأیید هویت آنرا عامل نقض حریم شخصی مردم عادی می دانند.

منبع: