باز کردن قفل آیفون بدون برداشتن ماسک میسر شد

باز کردن قفل آیفون بدون برداشتن ماسک میسر شد

سئو مئو: بروزرسانی نرم افزاری جدید اپل به کاربران آیفون امکان می دهد بدون برداشتن ماسک، قفل گوشی خودرا با بهره گیری از قابلیت فیس آی دی (تشخیص چهره) باز کنند.

به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، قابلیت فیس آی دی به روز شده احیانا در دستگاه های آیفون و آی پد کار می کند و در نسخه iOS ۱۵.۴ که در نیمه اول ماه مارس منتشر خواهد شد، قرار خواهد داشت.

انتظار می رود نرم افزار جدید قابلیت “یونیورسال کنترل” را هم دربرداشته باشد که به کاربران اجازه می دهد دستگاه های گوناگون شامل آی پد و مک را بصورت یکجا مدیریت کنند.

سیستم تشخیص چهره سه بعدی اپل در سال ۲۰۱۷ به شکل یک قابلیت در آیفون ایکس ارائه شد اما بعد از شیوع جهانی پاندمی ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰، به دردسر تبدیل شد برای اینکه کاربران ناچار بودند برای باز کردن قفل آیفون خود، ماسکشان را بردارند.

یک راه حل موقت در سال قبل بوسیله یک بروزرسانی نرم افزاری ارائه شد و به کاربران اپل واچ اجازه داد حتی وقتی ماسک یا عینک دارند، به گوشی خود دسترسی پیدا کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، انتظار می رود اپل اوایل مارس آیفون ارزان جدید و آی پد به روز شده ای را معرفی نماید. بعد از آن در اواسط امسال محصولات جدید این شرکت شامل کامپیوتر های رومیزی جدید آی مک و مک پرو، مک بوک ایر بازطراحی شده، مدل ارزان مک بوک پرو، سه مدل ساعت اپل، آیفون ۱۴ و ایرپاد رونمایی خواهند شد.

منبع: