بسته های اینترنتی کی تمام می شود؟

بسته های اینترنتی کی تمام می شود؟

اطلاع رسانی زمان اختتام بسته و برنامه ریزی برای مصرف اینترنت،  برای کاربرانی که از بسته های اینترنت استفاده می نمایند، اهمیت زیادی دارد و به جز روش های ارسال پیامک از طرف اپراتورها، خود کاربران هم می توانند از میزان باقی مانده اینترنت خود باخبر شوند.
به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، بیشتر مشترکان تلفن همراه، از بسته های تشویقی اینترنت اپراتورهای همراه استفاده می نمایند، اما با تمام شدن این بسته ها، اینترنت با تعرفه آزاد محاسبه می گردد که در مقایسه با بسته های تعریف شده در اپراتورها برای کاربران مقرون به صرفه نیست. بنا بر این آگاهی از زمان اتمام بسته اینترنتی همراه اهمیت زیادی دارد و تعدادی کاربران مدعی اند که این مساله در زمان مناسبی به آنها اطلاع داده نمی گردد.
کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مصوبه خود در سال ۱۳۹۵، با کاهش ۲۰ درصدی تعرفه اینترنت، سقف تعرفه خدمات داده تلفن همراه را برای سیمکارت های دائمی به ازای هر کیلوبایت، ۰.۴ ریال و برای سیمکارت های اعتباری ۰.۶ ریال تعیین کرد. این یعنی در سیمکارت دایمی، هزینه هر گیگابایت اینترنت آزاد حدود ۴۲ هزار تومان و در سیمکارت اعتباری هر گیگابایت اینترنت آزاد حدود ۶۳ هزار تومان محاسبه می شود که هزینه های بالایی در مقایسه با بسته های اینترنتی است.
اطلاعات مربوط به نحوه خرید، فعال سازی و استعلام مانده حساب طرح های تشویقی و بسته های تخفیفی اینترنت موبایل بوسیله پورتال رسمی اپراتورهای همراه اعلام می شود. همین طور اپراتورها برای اطلاع مشترکان از وضعیت بسته های اینترنتی خریداری شده، شامل میزان اعتبار حجمی یا زمانی بسته از دو روش پیامک و کد دستوری (USSD) استفاده می نمایند.
مشترکان اپراتور همراه اول، می توانند با ارسال عدد ۰ لاتین به شماره ۸۰۸۰، شماره گیری کدهای دستوری #۳۲۰*۱۰* و #۰*۱۰۰* و یا مراجعه به حساب کاربری «همراه من» در آدرس my.mci.ir، از باقی مانده بسته اینترنت خود باخبر شوند. مشترکان ایرانسل می توانند بوسیله برنامه کاربردی ایرانسل من و یا شماره گیری کد دستوری #۵۵۵* از میزان حجم باقیمانده بسته خود با خبر شوند. مشترکان اپراتور رایتل هم می توانند با شماره گیری کدهای دستوری #۱۴۲* و #۱۴۴*، باقی مانده بسته اینترنت سیمکارت رایتل خودرا ببینند.
البته هم اکنون امکان رگولاتوری امکانی را فراهم نموده است تا مشترکان اپراتورها بتوانند مصرف اینترنت با تعرفه آزاد را غیرفعال کنند. نحوه غیرفعال کردن مصرف اینترنت آزاد بعد از اتمام بسته اینترنت، برای مشترکان همراه اول با شماره گیری کد دستوری #۱۱۳*۱۰۰* و برای مشترکان ایرانسل با شماره گیری کد دستوری #۳*۲*۳*۵۵۵* است.