سقوط بیتکوین به پایین ۴۶ هزار دلار

سقوط بیتکوین به پایین ۴۶ هزار دلار

به گزارش سئو مئو بیتکوین به دنبال افت فضای ریسک در سرتاسر بازارهای مالی جهانی، به روند نزولی پنج هفته ای خود ادامه داد و به پایین ۴۶ هزار دلار سقوط کرد.

به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، بیتکوین که بزرگترین رمزارز از نظر ارزش بازار است، روز دوشنبه در نیویورک ۲.۵ درصد سقوط کرد و به ۴۵ هزار و ۵۷۸ دلار رسید. این رمزارز از زمان آخرین رکوردشکنی که در اوایل نوامبر داشت، حدود ۳۲ درصد ریزش کرده است.

اتریوم حداکثر ۴.۳ درصد کاهش پیدا کرد در حالیکه توکنهای دیفای (DeFi) مانند سولانا، کاردانو، پولکادوت و پالی گان هم کاهش داشتند.

بانکهای مرکزی سراسر جهان مبارزه ضد تورم بالا از راه تحکیم سیاست پولی را در اولویت قرار داده اند و در عین حال، نگران تأثیر واریانت اُمیکرون بر رشد اقتصادی هستند. این وضعیت این پرسش را برای سرمایه گذاران بوجود آورده که آیا داراییهایی مانند ارزهای دیجیتالی و سهام فناوری بعد از افزایشی که در دوران پاندمی پیدا کردند، دوره دشواری را پیش رو خواهند داشت.

بیت کوین همینطور به سطوح قیمتی نزدیک می شود که تحلیل فنی برای نشانه های مسیر آینده این رمزارز زیر نظر دارد. این ارز دیجیتالی در میانگین قیمت ۵۵ هفته ای خود قرار دارد و معمولاً چندین بار در گذشته بعد از رسیدن به این سطح، بهبود یافته و به سطح بالاتری صعود کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بیتکوین تا روز جمعه برای پنجمین هفته متوالی کاهش داشت. برخلاف داراییهای سنتی و سهام، توکنهای دیجیتالی در صرافیهای آنلاین جهان، به صورت شبانه روزی معامله می شوند.

منبع: