رمزارزها در سال ۲۰۲۱ چه میزان سود ایجاد کردند؟

رمزارزها در سال ۲۰۲۱ چه میزان سود ایجاد کردند؟

ارزهای دیجیتال در سال 2021 درآمدی حدود 30 میلیارد دلار را از آن خود کردند که این میزان بیشتر از سالهای قبل است.
به گزارش سئو مئو به نقل از نشنال نیوز، طبق داده های تراکنش های گردآوری شده توسط پیچ بوک میزان جذب سرمایه ارزهای دیجیتال حدود ۴ برابر بالاترین رقم قبلی در سال ۲۰۱۸ یا سال پس از پیشرفت بیش از ۱۳۰۰ درصدی بیتکوین است.
پیچ بوک شرکتی است که داده ها، تحقیقات و فناوری را ارائه می کند و بازارهای سرمایه خصوصی ازجمله سرمایه گذاری خطرپذیر، سهام خصوصی و معاملات را پوشش می دهد.
اسپنسر بوگارت، شریک عمومی بلاک چین مستقر در سانفرانسیسکو اظهار داشت: «ما از طلای دیجیتال فراتر رفته ایم. ما خدمات مالی، هنری و بازی را بعنوان زیرمجموعه ای از NFT (توکن های غیرقابل تعویض، نوعی رمز ارز) برای کسب درآمد داریم.»
همانطور که سایر شرکت های معتبر مانند دیجیتال کارنسی گروپ، کوین بیس وینچر و پلی چین کپیتان روی رمز ارزهای بزرگ بعدی شرط می بندند، پروژه های آزمایشی با برنامه رسانه اجتماعی که افراد مشهور را به توکن تبدیل می کند یا بازی توکن غیرقابل تعویض برای کسب درآمد با الهام از ایلان ماسک یا مجموعه ای متشکل از لیستی از کلمات، تامین مالی می شوند.
راب لی، تحلیلگر پیچ بوک اظهار داشت: «سرمایه گذاران درحال تامین مالی هر چیزی که فکر کنید هستند.»
بگفته آقای بوگارت، ظهور ناگهانی بخش هایی که زمانی بعنوان موقعیت خوب در نظر گرفته می شد مانند NFT به سرمایه گذاران نشان داد که چه چیزی را ممکنست از دست بدهند باتوجه به اینکه OpenSea بازار توکن غیرقابل تعویض آنلاین که زمانی گم نام بود، حالا با سایت تجارت الکترونیک اتسی (Etsy) مقایسه می شود.
آمار ۳۰ میلیارد دلاری شامل دورهای تامین مالی است که توسط شرکت هایی مانند رابین هود مارکتس و ریوالوت جمع آوری شده است. این شرکت های فناوری مالی درآمدزا فقط با رمز ارز سروکار دارند. برمبنای داده های پیچ بوک، نگاه دقیق به معاملات سرمایه گذاری خطرپذیر ایالات متحده نیز نشان میدهد که سرمایه گذاری بزرگ امسال با حدود ۷.۲ میلیارد دلار معاملات، ۴ برابر رکورد قبلی ثبت شده در سال ۲۰۱۸ است.
بعنوان مثال، صرافی فرعی رمزارز FTX، دور سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری سری B را در ماه جولای بسته بود که ارزش آنرا به ۱۸ میلیارد دلار رساند. ارزش گروه سرمایه گذاری دیجیتال Custodian New York در اواسط دسامبر یک میلیارد دلار افزوده شد و بهایی بیش از ۷ میلیارد دلار به دست آورد.
فورته، ارائه دهنده ابزارهای یکپارچه سازی بلاک چین برای ناشران بازی، دور جمع آوری سرمایه ۷۲۵ میلیون دلاری را در نوامبر بسته است.
شرکت بلاکچین دپر لبز (Dapper Labs)، در ماه مارس ۳۵۰ میلیون دلار از سرمایه گذارانی که شامل اسطوره بسکتبال مایکل جردن بودند، جمع آوری کرد و ارزش آنرا به ۲.۵ میلیارد دلار رساند.
مون پی (MoonPay)، ارائه دهنده زیرساخت پرداخت های رمزنگاری، یک دور ۵۵۵ میلیون دلاری را اواخر نوامبر بسته و ارزش آنرا به ۳.۴ میلیارد دلار افزایش داد.
اسکای ماویز (Sky Mavis) بیش از ۱۵۰ میلیون دلار با ارزش ۳ میلیارد دلاری در ماه اکتبر برای این بازی آنلاین مبتنی بر رمزارز جمع آوری کرد.