بر روی یك پایگاه داده؛ اطلاعات حساس ۳۰هزار کارمند بخش بهداشت فلوریدا فاش شد

بر روی یك پایگاه داده؛ اطلاعات حساس ۳۰هزار کارمند بخش بهداشت فلوریدا فاش شد

به گزارش سئو مئو اطلاعات شخصی بیشتر از سی هزار کارمند بخش بهداشت و درمان در ایالت فلوریدای آمریکا به دلیل نگهداری ناایمن بر روی یک پایگاه داده افشا شد.

به گزارش سئو مئو به نقل از زد دی نت، این اطلاعات بدون استفاده از کلمه عبور بر روی یک پایگاه داده نگهداری می شد و از همین رو هکرها توانستند به این داده ها دسترسی پیدا کنند.
اولین بار یک محقق امنیتی به نام جرمیه فاولر و گروهی از هکرهای همکار با وبسایت پلانت متوجه این مورد شدند. فاولر با شناسایی یک پایگاه داده تحت مدیریت مؤسسه Gale Healthcare Solutions متوجه شد ۱۷۰۲۳۹ ردیف داده ثبت شده در آن افشا شده که حاوی اسامی، ایمیل ها، آدرس منزل، عکس ها و در بعضی موارد شماره های تأمین اجتماعی و اسناد مالیاتی قربانیان بوده اند.
Gale Healthcare Solutions نام یک شرکت فناوری در تمپای فلوریدا است که اطلاعات کارکنان بخش بهداشت و درمان را در اختیار سازمان های مرتبط می گذارد تا بتوانند افراد مورد نیاز خویش را برای انجام وظیفه در شیفت های کاری پیدا کنند.
فاولر گفته که این اطلاعات همینطور شامل فرم هایی است که در آنها در مورد بعضی از حوادث، رشته ها و رویدادها مواردی ثبت شده است. برای ذخیره سازی این اطلاعات از سرورهای کلود شرکت آمازون هم استفاده شده و در خیلی از موارد برای هیچ یک از آنها کلمه عبور در نظر گرفته نشده است. هنوز معلوم نیست این اطلاعات تا چه حد مورد سوءاستفاده قرار گرفته اند.

منبع: