قابلیت آزمایشی جدید اینستاگرام به خودت استراحت بده!

قابلیت آزمایشی جدید اینستاگرام به خودت استراحت بده!

به گزارش سئو مئو اینستاگرام به وعده خود برای تشویق به عادتهای شبکه اجتماعی سالمتر عمل کرد و آزمایش قابلیت ˮاستراحت کنیدˮ (Take a Break) را از هفته جاری شروع کرد.

به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، آدام موسری، مدیر اینستاگرام اعلام نمود این سرویس اشتراک گذاری عکس آزمایش قابلیت “استراحت کنید” را هفته جاری شروع کرده است. اگر این توانایی را فعال کنید، اینستاگرام بعد از ۱۰، ۲۰ یا ۳۰ دقیقه به شمار یادآوری خواهد نمود کار دیگری انجام دهید.

موسری اظهار داشت: اگر در این آزمایش باشید، گزینه مذکور را تا چند روز آینده مشاهده خواهید کرد. وی ابراز امیدواری کرد که این توانایی در دسامبر برای همه ارائه شود و تصریح کرد اینستاگرام بازخوردها را دریافت و طراحی این توانایی را اصلاح می کند ازاین رو اگر این توانایی آن طور که کاربران مایل هستند، عمل نمی کند نباید نگران باشند.

این قابلیت امکان دارد مانند قابلیت قبلی محدودیت زمانی جای اصلاح داشته باشد چونکه توقف گشت و گذار در برنامه را اجبار نمی نماید. کاربران می توانند با کلیک روی “انجام شد” (Done) به گشتن در برنامه ادامه دهند. ازاین رو کاربران برای اینکه خود یا کودکشان را مجبور کنند به کار دیگری مشغول شوند، باید از قابلیتهای سلامت دیجیتالی یا کنترل والدین مانند “اسکرین تایم” iOS یا “دیجیتال وِل بینگ” اندروید استفاده کنند.

با این حال چنین قابلیتی مفید خواهد نمود و می تواند یک یادآوری کوچکی برای کنار گذاشتن گوشی باشد. شرکت اینستاگرام و شرکت مادرش متا از جانب رگولاتورها و فرانسس هوگن، افشاگر این شرکت تحت فشار قرار گرفته و متهم شده اند به نگه داشتن طولانی کاربران در پلتفرمهایشان و این که به سلامت آنها اهمیت کافی نمی دهند.

بر اساس گزارش انگجت، قابلیت “استراحت کنید” یک گام به سمت رویکرد مسئولانه بوده است. سوال این است که آیا گام مذکور به حد کافی بزرگ است یا خیر.