همکاری ضرغامی و جهرمی

همکاری ضرغامی و جهرمی

عزت الله ضرغامی در جلسه صبحانه خوری با محمدجواد آذری جهرمی درباره ماموریت های استارتاپی در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بحث و هماهنگی کردند.
به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به صبحانه با جهری ـ وزیر پیشین ارتباطات و فناوری اطلاعات ـ که حالا در شرکت ارتباطات زیرساخت مسؤولیت دارد، در توئیتر اشاره نمود و نوشت: “وزیر جوان سابق! در زمینه های مورد علاقه من ورود دارد.
اهل گردشگری، مرمت (دفتر وزیر ارتباطات) و سر و کله زدن با جوانان در دنیای واقعی و مجازی است.
رابطه دوستی ما فرامسؤولیتی است!
در مورد ماموریت استارتاپ ها در وزارتخانه بحث و هماهنگی هایی برای آینده کردیم. ”
پشتیبانی از استارتاپ ها و کسب وکارهای نوپا در زمینه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یکی از برنامه های ضرغامی بود که برای کسب رأی اعتماد مجلس به نمایندگان ارائه نمود. او همین طور احمد خورشیدسوار را که سابقه فعالیت در صدا و سیما دارد، بعنوان مشاور در امور تکنولوژی های جدید برای بسط ظرفیت های استارتاپی منصوب نمود.
ضرغامی همین طور درحالی به پروژه مرمت دفتر وزیر ارتباطات اشاره نمود که جهرمی قرار بود تا پیش از اختتام ماموریتش در این وزارتخانه، مرمت خانه مستوفی الممالک را نیز به سرانجام برساند، اما این وعده تا امروز محقق نشده و تخریب این خانه که در تاریخ سیاسی ایران جایگاه مهمی دارد، رو به افزایش است.
حجت نظری ـ عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران ـ در مردادماه امسال در تذکری به جهری که هنوز وزیر ارتباطات بود، درباره وضعیت خانه تاریخی مستوفی الممالک در محله سنگلج تهران اظهار داشته بود: این خانه که معروف به خانه پروانه ها و خانه سیاسی تهران است، متعلق به میرزا یوسف مستوفی الممالک و پسرش میرزا حسن مستوفی الممالک است که به شماره ۱۵۰۵ در تاریخ ۲ اردیبهشت ۱۳۵۶ در لیست آثار ملی کشور ثبت شده است. در دهه ۷۰ شرکت پست با هدف تبدیل این بنا به موزه، این اثر تاریخی را خریداری کرد، اما نزدیک به سه دهه است که این عمارت به حال خود رها شده و هر روز وضعیت آن نسبت به روز قبل به سبب رسیدگی نکردن، بدتر و بدتر می شود.

نظری همین طور اظهار کرده بود: اینجانب در ابتدای دوره پنجم شورای شهر تهران در تاریخ ۱۷ دی ۱۳۹۶ و در جلسه ۳۶ شورای شهر نسبت به وضعیت این بنا تذکری خطاب به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دادم. بعد از این تذکر و با انتقادهای فعالان حوزه میراث فرهنگی در فضای مجازی، وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات پیگیر مرمت این بنا شد و حتی در همین رابطه جلسه ای با حضور صاحب نظران و خبرنگاران حوزه میراث فرهنگی برگزار کرد. در این نشست آقای آذری جهرمی قول مرمت و احیای این اثر تاریخی را داد، ولی متاسفانه تا به امروز که روزهای پایانی مسئولیت ایشان در این وزارتخانه هست، هیچ اتفاق خاصی در مورد این بنا رخ نداده است.