معطلی طولانی خریداران اپل واچ جدید

معطلی طولانی خریداران اپل واچ جدید

به گزارش سئو مئو شرکت اپل دریافت سفارش خرید برای اپل واچ جدید خویش را از روز جمعه شروع کرد اما محدودیت های تولید به معنای آن است که برخی از مصرف کنندگان تا دو ماه دیگر نمی توانند این محصول را دریافت نمایند.

به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، مدل Series ۷ ساعت هوشمند اپل که در اواسط ماه سپتامبر رونمایی گردید، برای پیش سفارش از ساعت هشت روز جمعه به وقت نیویورک موجود شد و مقرر است از ۱۵ اکتبر در فروشگاه ها ارائه شود. در مدت چند دقیقه، دریافت سفارش این محصول تا تاریخ مذکور دشوار شد. به مشتریانی که مدل های استیل و سایر مدل های دیگر این ساعت را سفارش دادند، اعلام گردید تا نوامبر نمی توانند سفارش خویش را دریافت نمایند.

تا بعدازظهر برخی از مدل های استیل اپل واچ حتی تا پس از نوامبر هم موجود نبود و برخی از مدل های بالاتر به حدی محدود شدند که اپل آنها را بعنوان “در حال حاضر ناموجود” مشخص کرد. این مدلها شامل مدل ۸۹۹ دلاری ساخته شده از تیتانیوم نقره ای با بند چرمی و همینطور یک تیتانیوم سیاه با بند سیلیکونی بودند. زمان تحویل مدلهایی که با همکاری هرمس تولید می شوند، تا اواخر نوامبر یا اوایل دسامبر به تاخیر افتاد.

بلومبرگ در ماه آگوست گزارش کرده بود مدل جدید ساعت اپل که در اندازه های بزرگتری ۴۱ میلیمتری و ۴۵ میلیمتری عرضه می شود، با موانعی در تولید روبرو شده است و زمانی که اپل در مراسم رونمایی این محصول به تاریخ عرضه آن به بازار اشاره نکرد، نگرانیها نسبت به مشکلات تولید تجدید شد. اپل هفته گذشته ۱۵ اکتبر را بعنوان تاریخ عرضه این محصول اعلام نمود اما تاخیرهای فعلی در زمان تحویل نشان داده است که تولید محدود مانده است.

اپل واچ به همراه آیفون ۱۳ ارائه شد که از ماه گذشته به فروش گذاشته شد. خریداران همچنان می توانند برخی از مدل های نسل جدید اپل واچ را در فروشگاه ها پیدا کنند چونکه این شرکت گاهی عرضه برای فروشگاه های فیزیکی را حفظ می نماید تا در زمان آغاز فروش قفسه های فروشگاه خالی نباشند.

اپل واچ تنها محصول جدیدی نیست که در آستانه فصل خرید تعطیلات با محدودیت تولید روبرو شده است. خریدارانی که مدل های آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس را سفارش داده اند با تاخیر در دریافت این گوشیها تا نوامبر روبرو هستند. همین وضعیت درباره مدل های جدید آی پد مینی مشاهده می شود. اپل سال قبل هم با کمبود عرضه برای هدفون ایرپاد مکس خود روبرو شده بود.

فصل خرید تعطیلات زمان مهمی برای اپل است. تحلیل گران برآورد کرده اند این شرکت می تواند حدود ۱۲۰ میلیارد دلار فروش در سه ماهه دسامبر داشته باشد که هفت درصد بالاتر از مدت مشابه سال قبل است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل سال جاری تبلیغات زیادی انجام داده که امکان دارد تقاضا برای محصولاتش را تقویت کند. این شرکت حداکثر ۲۷۰ دلار به کاربرانی می دهد که نسل قدیمی اپل واچ خویش را معاوضه کنند و اپراتورهایی نظیر “تی موبایل یو اس” اشتراکهایی را پیشنهاد می کنند که در برخی از موارد هزینه آیفون جدید را به صورت کامل پوشش می دهد.

منبع: