گزارش تصویری-تشریحی؛ آیفون 13 و 2 آی پد جدید رونمایی گردید

گزارش تصویری-تشریحی؛ آیفون 13 و 2 آی پد جدید رونمایی گردید

سئو مئو: اپل روز گذشته در مراسمی از 4 آیفون، 2 آی پد و یک ساعت هوشمند رونمایی نمود.
به گزارش سئو مئو به نقل از تلگراف، روز گذشته اپل از ۴ آیفون، یک اپل واچ و دو آی پد جدید رونمایی نمود. آیفون های سری جدید شامل آیفون ۱۳، ۱۳ مینی، ۱۳ پرو و ۱۳ پرومکس هستند. آیفون سری ۱۳ خاصیت های جدیدی دارندمانند ارتقای فناوری فیلمبرداری، افزایش عمر باتری و طراحی تازه دوربین ها. همین طور قیمت موبایل های اپل نیز در انگلیس تغییر کرده است. آیفون ۱۳ و ۱۳ مینی آیفون ۱۳ با نمایشگر ۶.۱ اینچی و ۱۳ مینی با نمایشگر ۵.۴ اینچی ساخته می شوند. در هر دو این دستگاهها از تراشه A15 بیونیک اپل استفاده شده که سرعت آن ۵۰ درصد بیشتر است. درخشش نمایشگر این دستگاهها نیز ۲۸ درصد ارتقا یافته است. این دو آیفون در رنگ های صورتی، آبی، مید نایت، استارلایت و قرمز عرضه می شوند. طراحی ماژول دوربین پشتی دستگاه تغییر کرده و الان دو لنز مورب در آن قرار گرفته اند. قیمت بالایی دستگاه نیز اندکی تغییر یافته و میزان بریدگی رونمایشگر ۲۰ درصد کوچک تر شده است. همین طور اپل ادعا می کند عمر باتری آیفون ۱۳ حدود ۲.۵ ساعت و مینی ۱۳ حدود ۱.۵ ساعت ارتقا یافته است. قیمت پایه آیفون ۱۳ مینی ۷۰۰ و آیفون ۱۳ نیز ۸۰۰ دلار در آمریکا اعلام شده است.
آیفون ۱۳ پرو و پرو مکس آیفون ۱۳ پرو نمایشگر ۶.۱ اینچی و ۱۳ پرو مکس نمایشگر ۶.۷ اینچی دارد. در این دستگاهها نیز از تراشه A15 بیونیک اپل با ۵ هسته پردازشگر گرافیکی استفاده شده است. فناوری نمایشگر آنها نیز ارتقا یافته و الان نرخ رفرش ریت آن ۱۲۰ هزتر است. بدین سان ویدئوی ها و بازی های کامپیوتری در آیفون های جدید بهتر نمایش داده می شوند. پشت این دستگاه ها۳ لنز واید، تله فوتو و اولت را واید قرار دارد که خاصیت زوم آنها نیز بهبود یافته است. علاوه برآن قابلیت عملکرد دوربین ها در نور کم ۲.۲ بار ارتقا یافته است. همین طور این دستگاهها مجهز به نرم افزارهای جدید هستند همچون خاصیت Photographic Styles. این توانایی جدید اپ دوربین به کاربر اجازه می دهد تصاویر را حین عکاسی ادیت کند.
اپل ادعا می کند فناوری فیلمبرداری آن نیز ارتقا یافته و موبایل های آن همراه یک خاصیت جدید به نام «سینماتیک مود» عرضه می شوند. کاربران با کمک این خاصیت می توانند ویدیو های خودرا ادیت کنند، فوکوس را تغییر دهد یا لنزها را طوری تنظیم کنند که در حالات مختلف زوم انجام دهند. در کنار این موارد آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس با حافظه داخلی یک ترابایتی عرضه می شوند. قیمت پایه آیفون ۱۳ پرو ۱۰۰۰ و آیفون ۱۳ پرو مکس ۱۱۰۰ دلار در آمریکا اعلام شده است. اپل واچ سری ۷ این گجت بانمایشگر بزرگ تر ارائه شده است. طبق گفته اپل اندازه نمایشگر ۲۰ درصد بالا رفته و لبه های آن ۴۰ درصد کوچک تر شده اند. در ساعت هوشمند جدید اپل از باتری با عمر ۱۸ ساعته استفاده شده است. در کنار این موارد یک کیبورد برای ارسال پیام نیز به گجت افزوده شده است.
آی پد و آی پد مینی اپل در این مراسم دو آی پد نیز معرفی نمود. این نسخه آی پد با تراشه A۱۳ بیونیک تولید شده و حافظه آن نیز ۲ برابر بیشتر شده است. این دستگاه یک نمایشگر ۱۰.۲ اینچی دارد و قیمت پایه آن در انگلیس از ۳۱۹ پوند آغاز می شود. در کنار این موارد دوربین جلویی دستگاه ۱۲ مگاپیکسل ومجهز به خاصیت Center Stage است. هنگامیکه فرد با دستگاه تماس ویدئویی زوم یا فیس تایم انجام می دهد، این توانایی کاربر را در اتاق ردیابی می کند.
قیمت دستگاه آی پد مینی در انگلیس از ۴۷۹ پوند آغاز می شود. این دستگاه از قلم اپل پشتیبانی می کند، مجهز به درگانUSB-C و فناوری ۵G است. اندازه نمایشگر این دستگاه ۸.۳ اینچ است.

منبع: