به دلیل عدم اجرای قوانین؛ هشدار سناتور آمریکایی به آمازون برای مقابله با دروغ های کرونائی

به دلیل عدم اجرای قوانین؛ هشدار سناتور آمریکایی به آمازون برای مقابله با دروغ های کرونائی

سئو مئو: الیزابت وارن سناتور آمریکایی به شرکت آمازون هشدار داد که باید برای مقابله با انتشار اخبار دروغ در مورد ویروس کرونا کوشش های بیشتری انجام دهد.

به گزارش سئو مئو به نقل از انگجت، یک ماه پیش از شروع تعطیلی های مربوط به ویروس کرونا در غرب آمریکا در مارس سال ۲۰۲۰، شرکت آمازون قول داد از فروش و ارسال محصولاتی که در آنها ادعاهایی دروغ در مورد درمان ویروس کرونا مطرح شده، پیشگیری کند. اما تعدادی از این کالاها باز هم توسط آمازون ارسال شدند.
بررسی ها نشان میدهد هنوز هم بوسیله شرکت آمازون کالاهایی به فروش می رود که حاوی اطلاعات دروغ در مورد ویروس کرونا و واکسن های آن هستند. این کالاها هنوز در صورت جستجو در آمازون به سهولت در دسترس قرار می گیرند و این امر سبب خشم الیزابت وارن سناتور آمریکایی شده است.
از جمله این اقلام عرضه شده می توان به کتاب هایی اشاره نمود که در آنها دروغ های متنوعی در مورد واکسن های کرونا و نحوه درمان این ویروس وجود دارد. آمازون حتی یک از این کتاب ها را بعنوان پرفروش برچسب زده و عملاً به نفع آن تبلیغ می کند.
خانم وارن با ارسال نامه ای برای اندی جیسی مدیر عامل آمازون از وی خواسته تا هر چه سریع تر در الگوریتم های آمازون بازبینی کرده و اقلام و کالاهای این چنینی را از سایت مذکور حذف کند.
وی ضرب الاجلی ۱۴ روزه را بدین منظور تعیین کرده تا چنین کالاهایی دیگر بوسیله آمازون در دسترس مشتریان قرار نگیرد. او همین طور از وارن خواسته تا سیاست های آمازون در مورد این محصولات را به وضوح بیان کند و اقدامات آمازون برای مقابله با آنها را نیز بیان کند.

منبع: